• Пн. Чер 24th, 2024

Gazeta.vn.ua

Останні Новини Вінниця

Втрачений бізнес, відновлення у Вінниці, робота для переселенців: підприємці з Херсона у проєкті “Діло буде” – Дім

ВідФролова Марія

Лют 17, 2024

23 Серпня / 2023

Джерело:
Телеканал “Дім”


Анна та Костянтин Воскобойники — подружжя підприємців з Херсона. Майже 20 років вони розвивали мережу кав’ярень-кондитерських та сімейного ресторану, особливою родзинкою яких було унікальне морозиво і авторські кондитерські вироби. Працювали не тільки на Херсонщині, але й у Миколаєві, Одесі, а до 2014 року навіть у Криму. Через повномасштабне вторгнення бізнес в Херсоні вони змушені були зачинити, однак не здалися і вирішили продовжувати справу. За рік подружжя змогло відкрити два заклади у Вінниці. Вони дали роботу херсонцям, які виїхали з окупованої рідної землі і також стали переселенцями. 

У першому випуску проєкту “Діло буде” розповідається, як Анні та Костянтину вдалося побудувати новий бізнес у новому місті, як вони виїжджали з окупації, в якому місті мріють відкрити свої заклади після перемоги та багато іншого. 

Перші кроки та успіхи власної справи

Анна Воскобойник протягом 15 років вела бізнес у Херсоні. У 19 років вона разом із чоловіком Костянтином працювала на заводі пластику в Італії, а через чотири роки зароблені кошти вклали у кіоск з морозивом у Залізному Порту. Ще через три роки, у 2011-му, відкрили джелатерію у Херсоні та ще п’ять кіосків з морозивом. У 2015 році — ще два заклади у рідному Херсоні. Через повномасштабне вторгнення родина переїхала і релокувала бізнес до Вінниці. Наразі мають два заклади в місті.

“Коли ми відкрили перший свій бізнес, то витратили всі зароблені за п’ять років в Італії кошти. Дуже втомлювалися, бо починали о восьмій годині ранку, а закривалися о другій чи третій ночі. А зранку люди стукали в наш ларьок і питали, чого так пізно відчиняємося”, — згадує підприємиця.

Окрім власних коштів пара ще й вимушено взяла кредит. За словами Анни, протягом восьми років вони вкладали у бізнес весь дохід і навіть цього не завжди вистачало. Проте на другий рік справи пішли краще — пара відкрила ще три кіоски, а пізніше — джелатерію, закладу у Миколаєві та в Одесі. 

“До 2014 року ми мали кондитерську в Криму, в Севастополі. Далі приміщення захопили, рахунки заблокували. Це були наші перші фінансові втрати”, — розповідає Анна Воскобойник.

Успішний бізнес дозволив родині їздити на відпочинок за кордон кілька разів на рік та побудувати будинок мрії. На жаль, прожити у цьому домі сім’я встигла три роки. Зараз він зруйнований.

Бізнес після 24 лютого 2022 року

Анна згадує, що напередодні повномасштабного вторгнення у закладах було повно відвідувачів. Коли Херсонщину почали активно обстрілювати, родина виїхала в Чернівці, де пробула два місяці. Чоловік повернувся, аби позачиняти заклади і роздати людям усе, що можна було з кафе.

“Була порожнеча всередині. Все, над чим ти працював протягом 20 років, повернулося до нульової позиції. Треба починати все спочатку. Втрати за заклади в Херсоні я не рахувала, щоб не засмучуватися. Це все, що в нас було”, — каже вона.

Попри те, що Херсонщину деокупували, постійні обстріли і небезпека не дозволяють родині відновити там бізнес.

Коли сім’я Воскобойників їхала в Одесу, на півдорозі стався обстріл. Перечекати вирішили у Вінниці, де Костянтин мав знайомого. Місто зустріло їх сонцем і затишком, тому саме сюди вони пізніше і релокували свій “солодкий” бізнес.

Ракетний удар по Вінниці

14 липня 2023 року російські окупаційні війська запустили з боку Чорного моря крилаті ракети “Калібр”, які атакували центр Вінниці. Ракетний удар забрав життя 29 людей. Анна згадує, що того дня мала забрати у будинку побуту “Ювілейний” касовий апарат. Жінка була заклопотана і не встигала приїхати особисто, тому попросила відправити його на таксі.

“Близько сьомої чи восьмої вечора мені зателефонував незнайомий номер. У слухавку якась жінка плаче і сказала: “Дякую вам, за що ви мені врятували життя”. Коли стався цей жахливий вибух, вона якраз спускалася вниз, аби винести мені цей ящик в таксі”, — розповідає власниця бізнесу.

Події того дня повернули жінку у 24 лютого попереднього року.

Виробництво

Чоловік Анни, Костянтин Воскобойник працює на виробництві. Він джелатер’є і головний технолог — сам вигадує і розробляє смаки морозива.

Обладнання для виробництва морозива та джелато — недешеве задоволення. Вартість фризера становить близько 16-18 тисяч євро (648-733 тисяч гривень), пастеризатора — близько 20 тисяч євро (790 тисяч гривень). Частину обладнання родина змогла врятувати зі своїх херсонських закладів.

На виробництві працює багато таких самих переселенців, як і Анна з Костянтином. Особливо херсонців. Власники добре розуміють, наскільки важко під час війни влаштовувати життя на новому місці.

Готують у кондитерській Воскобойників і торт “Херсон”. Він — їх фірмовий. У 2019 році в Херсоні влаштували конкурс на “торт міста” і саме Анін варіант десерту переміг. Його фішка в абрикосах і волоських горіхах. 

“Люди до нас заходять у різних настроях, але вийти повинні всі з класним настроєм і творити якісь гарні справи. Я роблю все з душею. Мені важливо, щоб мені це подобалося”, — каже Анна.

Зараз підприємиця працює над відкриттям піцерії-сироварні з сирами власного виробництва. Родина отримала грант на розвиток бізнесу і змогла розширити колектив.

5 порад від власниці бізнесу для відкриття власної справи

  1. Визначити ідею і її конкурентоспроможність.
  2. Знайти кошти — в інвесторів чи залучити власні. На старті потрібно близько 50 тисяч доларів (1,8 млн гривень).
  3. Знайти команду однодумців.
  4. Залученість — потрібно жити своєю справою.
  5. Відпочинок — це важливо.

Дивіться проєкт “Діло буде” з Сергієм Лиховидою на каналі “Дім” щосереди о 20:00, а також на сайті та на YouTube-майданчику каналу “Дім“.

Джерело: kanaldim.tv

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *