• Пт. Вер 20th, 2024

Gazeta.vn.ua

Останні Новини Вінниця

У Вінниці незабаром почнуть працювати помічники ветеранів: що це за професія та які послуги вони надають – 20 хвилин

ВідФролова Марія

Лип 9, 2024
У Вінниці незабаром почнуть працювати помічники ветеранів: що це за професія та які послуги вони надають – 20 хвилин
  • Днями завершується навчання першої групи фахівців, які допомагатимуть військовим повертатися до цивільного життя. Хто вони такі? Як саме ці люди підтримуватимуть Захисників та Захисниць? Де їх шукати всім тим, хто потребує допомоги?

Влітку у Вінниці відкрили Центр ветеранського розвитку. Він став другим в Україні закладом, де почали готувати помічників ветеранів. Після закінчення навчання такі фахівці допомагатимуть Захисникам та Захисницям безболісно повертатися від військової кар’єри до цивільного життя.

Наразі відомо, що перший набір майбутніх помічників ветеранів складається з двадцяти людей, які успішно пройшли співбесіду. Вже цього місяця вони мають розпочати роботу. 

Під час відкриття Центру у нашому місті заступник міністра у справах ветеранів Олександр Порхун пояснював, що такі заклади займатимуться професійною адаптацією, надаватимуть кар’єрні консультації, психологічну підтримку ветеранам та членам їхніх сімей, організовуватимуть профнавчання та курси. 

Відео дня

Базою для нового Центру став Вінницький національний технічний університет. За словами Порхуна, коли в українських вишах створять мережу таких Центрів, ветерани зможуть здобувати фахову освіту не лише у своєму регіоні, але й матимуть можливість навчатися в інших містах тим спеціальностям, які їм потрібні. Така освітня екосистема, на думку заступника міністра Мінветеранів, дозволить здобути різні фахи за тим напрямком, якому майбутній ветеран надає перевагу після демобілізації.

Директорка Вінницького міського центру соціальних служб Наталія Добровольська пояснила, що знайти помічників ветеранів можна буде в усіх Прозорих офісах міста, офісі Пенсійного фонду та за адресою Соборна, 50, де сидітиме керівник Центру. 

Вона ж говорить, що навчання мають завершитися вже наступного тижня. Після цього випускники першої хвилі проєкту складуть іспити та отримають відповідний сертифікат. Далі їх працевлаштують: 16-тьох в міський центр соцслужб, четверо інших піклуватимуться про ветеранів та ветеранок у різних куточках Вінницької області. 

— Які саме послуги надаватимуть помічники ветеранів з перших днів своєї роботи, залежатиме безпосередньо від запитів самих ветеранів, — розповідає Наталія Добровольська. — Це експериментальний проєкт. Наразі він існує до 31 грудня. Рішення про його продовження або згортання прийматимуть в Міністерстві ветеранів.

Раніше директорка департаменту соціальної політики ВМР Валентина Войткова розповідала нам, що цим пілотним проєктом визначено, що один помічник ветерана зможе надавати координаційну підтримку не більш як 100 ветеранам.

«У Вінниці зараз близько шести тисяч ветеранів. Ми розуміємо, що з часом їхня кількість буде тільки зростати, тому потреба у помічниках ветеранів буде ще більшою», — казала Валентина Войткова.

Втім, наразі приймання заявок на навчання припинений. Керівниця міського центру соціальних служб Наталія Добровольська говорить, що вже відібрано другу групу охочих стати помічниками ветеранів. Вона складається з 26 людей. Коли саме вони навчатимуться та коли почнуть працювати, у міському центрі соцслужб не повідомляють. 

Додамо, що помічниками ветеранів можуть бути: ветеран війни, член сім’ї ветерана, постраждалий учасник Революції Гідності, член сім’ї загиблого (померлого) ветерана, член сім’ї загиблого (померлого) Захисника чи Захисниці України, які перебувають на обліку в Єдиному держреєстрі ветеранів війни.

З сайту Вінницької міської ради дізнались орієнтовний перелік послуг від помічників ветерана. Це, зокрема:

  • Інформаційна підтримка: ветерани та учасники бойових дій отримують доступ до інформації про свої права та пільги, а також про різноманітні соціальні та медичні послуги, які їм надаються.
     
  • Соціальна підтримка: ветерани отримують допомогу в оформленні різних соціальних послуг, таких як пільгове житло, компенсації, медична допомога та інші види допомоги.
     
  • Психологічна підтримка: професійні психологи працюють з ветеранами, надаючи їм психологічну підтримку та допомагаючи впоратися з емоційними та психологічними труднощами, пов’язаними зі службою та воєнними діями.
     
  • Матеріальна допомога: проєкт може надавати фінансову допомогу ветеранам, які перебувають у скрутних життєвих обставинах.
     
  • Волонтерська допомога: у рамках проєкту організовуються волонтерські групи, які надають різну підтримку ветеранам, наприклад, допомогу в господарстві, фізичну допомогу, супровід до лікарів тощо.

Читайте також:

«Це наш другий фронт». Захисник Олександр Марков про роботу помічника ветерана

Імена та подвиги вінничан, які отримали найвищу державну нагороду — звання «Герой України»

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Джерело: vn.20minut.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *