Вибори президента у Польщі: Дуда з малим відривом випереджає свого суперника Тшасковського

Запекла боротьба в другому турі президентських виборів у Польщі. За даними екзитполів, нинішній глава держави Анджей Дуда випереджає свого суперника Рафала Тшасковського. Однак розрив непевний – менший за можливу похибку. 

Бюлетені рахували всю ніч. Виборча комісія результати оголосити обіцяла вже сьогодні, йдеться у ТСН.Ранок.

Деякі екперти називають результати виборів у Польщі святом демократії, адже досі немає стовідсоткової впевненості у тому, хто переміг. 

Офіційні результати Державна виборча комісія оголосить або сьогодні увечері, або у вівторок. Незважаючи на те, що данні екзитполу говорять про відрив нинішнього президента Анджея Дуди, кандидат опозиції Рафал Тшасковський заявив, що впевнений у власній перемозі. За його словами вона стане очевидною після підрахунку голосів. 

Результати екзитполу показують, що мер Варшави переміг в містах. За нинішнього президента голосувала переважна більшість мешканців сіл.

Якщо переможе таки Анджей Дуда, чого сподіватися Україні? Політологи переконані, що Анджей Дуда продовжуватиме тиснути на Україну в історичних питаннях. Зокрема, йдеться про оцінку ролі УПА під час Другої світової війни. Тшасковський у разі перемоги не приділятиме такої уваги історичним темам. 

Незважаючи на результати виборів, питання сьогодення будуть найважливішими. У Польщі працює більше мільйона українців, польська економіка у цьому сенсі залежить від трудових мігрантів з України. І нинішній президент, і мер Варшави це добре розуміють.

Євген Клімакін.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *