Велика Британія відводить військові кораблі від острова Джерсі після зняття французької блокади

Два кораблі Королівського військово-морського флоту Великої Британії залишать острів Джерсі в Ла-Манші, оскільки конфлікт із Францією довкола риболовлі врегульовано.

Про це у четвер, 6 травня, заявив британський прем'єр-міністр Борис Джонсон.

“Ми раді, що французькі рибальські човни покинули околиці Джерсі. З огляду на, що цієї миті ситуація вирішена, морські патрульні судна Королівського флоту будуть готуватися до повернення в порт Великої Британії”, – висловився очільник британського уряду.

Джонсон наголосив на тому, що влада Великої Британії “залишається в режимі очікування” і готова надати Джерсі “будь-яку додаткову допомогу”.

“Угода про торгівлю та співробітництво внесла зміни в домовленості про рибальство між Великою Британією та ЄС. Влада Джерсі має право регулювати рибальство в своїх водах відповідно до цієї угоди, і ми підтримуємо її у реалізації цих прав”, – додав британський прем'єр.

Як повідомлялося, після Brexit уряд Джерсі почав вимагати від французьких рибалок підтвердження, що їхнє судно раніше займалося рибальством у Нормандських островах.

Однак у Міністерстві сільського господарства і рибальства Франції заявили, що нові вимоги “не узгоджувалися і не обговорювалися” з Республікою, а французька міністерка моря Анник Жирарден попередила, що Париж “готовий відповісти”, згадавши про підводний кабель, через який на Джерсі з Франції надходять 95% електроенергії. 

Після погрози Франції щодо блокади до острова вирушили кораблі Королівського ВМФ Великої Британії HMS Severn і HMS Tamar. 

У четвер Франція також направила два катери до острова Джерсі, а пів сотні французьких риболовецьких суден влаштували протест. Нині всі вони повернулися у свої води.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *