Українсько-американська ракета Alpha успішно пройшла передпольотні випробування у США

Космічна ракета Alpha, продукт розробки українсько-американської компанії Firefly Aerospace, 19 вересня успішно пройшла передпольотні випробування у США. Усі чотири двигуни Reaver першого ступеня пропрацювали 35 секунд, створюючи неймовірний тиск на вогнетривкі дефлектори стенду, повідомляє noosphere.com.

Зазначається, що під час випробувань двигуни пройшли перевірку вектора тяги, потужності і стабільності роботи. Це випробування стало одним з найважливіших напередодні першого польоту ракети-носія.

“Запуск ракети стане великою віхою не тільки для нашої компанії, але і для всієї Noosphere. Ми будуємо велику космічну вертикаль, куди входить багато компаній, і ми скоро будемо готові надавати весь спектр послуг в космічній галузі – від запуску корисних вантажів і виробництва супутників, до систем управління та аналізу отриманих даних”, – сказав Макс Поляков, засновник Noosphere і Firefly Aerospace. – Крім того, запуск стане важливою подією для України. Це покаже насамперед молодому поколінню, що ми здатні виробляти інтелектуальний продукт, що космос для нас – це не мрія, а реальність. Я вкладаю багато зусиль і коштів в розвиток науки в Україні, ми вже запустили 7 інжинірингових шкіл і плануємо розвивати цей напрям. І я сподіваюся, що запуск Alpha додасть мотивації студентам і учням”.

Відповідні відео випробувань Firefly Aerospace опублікувала на своєму YouTube-каналі.

Ракета Firefly Alpha розташована на космодромі Ванденберг, Каліфорнія, США. Перший політ запланований наприкінці осені 2020 року. Компанія Firefly Aerospace запустила конкурс DREAM, в якому могли взяти участь усі бажаючі, а проєкти переможців отримали місце в ракеті і вирушать до космосу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *