У Туреччині знову почали масово затримувати причетних до путчу в 2016 році

У Туреччині другий день поспіль масово затримують людей. Це відбувається в рамках розслідування справи про спробу державного перевороту в липні 2016 року. 

Про це повідомляє Deutsche Welle з посиланням на інформаційне агентство Anadolu.

За інформацією, органи юстиції розпорядилися взяти під варту майже 260 підозрюваних, в основному військових. Так, поліцейські здійснили рейди в Стамбулі, Анкарі, Ізмірі, а також у місті Конья в центральній частині Туреччини. Всім затриманим, серед іншого, інкримінуються зв'язки з організацією Fetö, заснованою радикальним проповідником Фетхуллахом Ґюленом, який проживає у вигнанні в США.

Влада Туреччини звинувачує рух Ґюлена в організації спроби державного перевороту, а організацію Fetö включено в Туреччині до списку терористичних угруповань.

Керівництво Туреччини вже чотири роки вживає репресивних заходів проти передбачуваних прихильників Ґюлена, а також опозиціонерів. В рамках розслідування справи про спробу путчу в Туреччині з лав збройних сил цієї країни, згідно з офіційними даними, було звільнено близько 20 тис. осіб.

Нагадаємо, в ніч проти 16 липня 2016 року частина турецьких військових спробувала здійснити в країні військовий переворот, захопивши стратегічні об’єкти в низці основних міст Туреччини та обстрілявши з авіації та танків президентський палац та парламент. Сам президент країни Ердоган відпочивав у відпустці з родиною в місті Мармарис та встиг за годину до штурму готелю втекти до місцевого аеропорту та вилетіти до безпечного місця. Однак завдяки силам поліції, частинам армії та громадянам країни переворот виявився невдалим. Вранці ситуація в країні стабілізувалась. За ніч загалом загинуло 240 осіб та більше 2200 отримали поранення.

Лише через два роки в країні скасували надзвичайний стан. Поки він діяв у Туреччині було ув’язнено близько 80 тисяч осіб, і вдвічі більше втратили роботу в громадських та публічних інституціях. Їх всіх підозрюють у зв’язках із проповідником Фетхуллахом Гюленом, який, на думку турецької влади, і був духовним наставником путчистів 2016 року.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *