У пік пандемії коронавірусу Трамп обрізав фінансування ВООЗ: чому і що чекає на організацію надалі

“Злочин проти людства” — так на рішення Дональда Трампа призупинити фінансування Всесвітньої організації охорони здоров'я реагують у світі. Американський президент вважає, що ВООЗ не впоралася з пандемією коронавірусу, тож вирішив поки що грошей їй не давати. Водночас за минулу добу в США зафіксували майже дві з половиною тисячі загиблих за добу від коронавірусу. Більше про скандал та його наслідки в сюжеті ТСН 19:30.

У розпал епідемії коронавірусу президент Сполучених Штатів приголомшує світ несподіваною заявою. Він знаходить винного в тому, що хвороба призводить до високої кількості смертей.

“Я дав розпорядження своїй адміністрації призупинити фінансування ВООЗ, а також з'ясувати, яку роль організація відіграла в поганому управлінні та покриванні поширення вірусу”, — сказав Трамп.

Дональд Трамп вважає, що ВООЗ не змогла своєчасно перевіряти і поширювати інформацію про небезпечний вірус. Більш того, він звинувачує організацію в поширенні китайської дезінформації. На його думку, саме через це вірус не змогли стримати в епіцентрі спалаху, тож він зміг передатися далеко за межі Китаю. І стати настільки смертельним.

“ВООЗ із готовністю сприйняла запевнення Китаю за чисту монету. І захищала дії китайського уряду, навіть вихваляючи Китай”, — вважає президент США.

Трамп у своїх звинуваченнях посилається на твіт ВООЗ від 14-го січня, де організація зазначає, що Китай наразі не має доказів передачі вірусу від людини людині. Утім, документи ВООЗ, на які посилаються журналісти виданя “The Guardian”, свідчать, що іще за кілька днів до того твіту і Сполучені Штати, і низку інших країн Організація попередила звітами, що інфікування людиною людини можливе і порадила зважати на цей ризик.

Сполучені Штати — найбільше джерело фінансування ВООЗ. Лише торік вони передали їй 400 мільйонів доларів. Це близько 15-ти відсотків бюджету організації. І два чи три місяці, поки триватиме оголошене Трампом розслідування, установа американських коштів не отримуватиме. Нині не час скорочувати фінансування гуманітарної організації, що бореться з вірусом, — так Трампу відповів Генсек ООН, до складу якої входить організація.

Рішення Трампа призупинити фінансування ВООЗ підтримало кілька американських політиків. Згоден із Трампом і прем'єр Австралії — країна і сама мала запитання до Організації. Водночас, нищівній критиці Дональда Трампа піддали спікерка палати Конгресу Ненсі Пелосі, а ще мільярдер-філантроп Білл Ґейтс.

“Робота ВООЗ сповільнює поширення COVID-19, і якщо це буде припинено, жодна інша організація не зможе їх замінити. Світ потребує їх зараз як ніколи”, — зазначив він.

Редактор медичного журналу “Lancet” назвав рішення Трампа “злочином проти людства”, а численні експерти-медики стверджують, що скорочення фінансування — це катастрофа, яка коштуватиме людських життів. Преса пригадала Трампу його власну неспроможність підготуватися до боротьби з вірусом.

Кореспондентка ТСН Катерина Федорченко

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *