Світ оговтується від коронавірусу: як країни виходять з карантину та які обмеження скасовують першими

Охоплений пандемією світ починає потроху оговтуватися від коронавірусу та поетапно виходити з карантину. Деякі країни вже скасували низку обмежень та готуються до наступних послаблень, деякі тільки розробили свої плани виходу з карантину, а деякі від сьогодні, 4 травня, починають відмовлятися від обмежень.

ТСН.ua розповідає, де і як у світі виходять із жорсткого карантину, який спричинив COVID-19.

Так, Європа, яка сильно постраждала від недуги, вже стрімко відмовляється від карантинних обмежень: в Австрії вже відновили роботу торгові центри, мешканцям Іспанії та Італії, які постраждали в Європі від пандемії більше інших, дозволили гуляти надворі, активно взялися за послаблення карантину і Греція, Німеччина, Франція, Литва та Швейцарія.

Країни, які вже частково послабили карантин та скасовують ще деякі обмеження від 4 травня

Італія

Так, від 4 травня в Італії запрацювала друга фаза пом’якшення карантину, яка передбачає поступове пом`якшення жорстких обмежень, які діяли впродовж 55 днів. Пом’якшення карантинних заходів передбачає відновлення виробничої діяльності і відкриття парків, щоб люди могли виходити на прогулянки. У понеділок також відновляється робота будівельних компаній та деяких оптових торговців. Однак, за умови дотримання протоколів безпеки на робочому місці.

Також влада дозволила пересуватися по своїх регіонах для відвідування родичів, але масові родинні зібрання ще заборонені. Зустрічі з рідними мають відбуватись за умов дотримання дистанції і використання масок. Вимога заповнення сертифікатів з підтвердженням мети поїздки зберігається. В інші регіони поки їздити не можна, окрім робочої необхідності.

Дозволили проводити похорони, але присутніми можуть бути не більше 15 людей. Рекомендовано проводити церемонію на відкритому повітрі. Бари і ресторани знову відкриються для обслуговування на виніс, але їжу потрібно вживати тільки вдома.

А от школи в Італії будуть зачинені аж до вересня.

Іспанія

Від 4 травня в Іспанії, де карантин був найжорсткішим у Європі, розпочався другий етап послаблення обмежень. Так в країні вже від понеділка планують відкрити перукарні, деякі спортивні заклади, невеликі офіси і навіть ресторани. Щоправда, відвідувачів там дозволять пускати не більше третини. Якщо все піде добре –  запевняє іспанський прем'єр, вже до кінця червня країна повернеться до нормального життя.

На першому етапі після 44-х днів тотальних обмежень від 28 квітня іспанським дітям знову дозволені прогулянки. Від 2 травня іспанцям дозволили займатися спортом надворі. Однак, надзвичайний стан через пандемію коронавірусу в Іспанії не поспішають скасовувати і він триватиме щонайменше до 9 травня.

Греція

Після 37 тижнів суворого карантину Греція починає поступово скасовувати карантинні обмеження. Про старт виходу з карантину від 4 травня повідомив у ефірі грецького телебачення прем'єр-міністр країни Кіріакос Міцотакіс у вівторок, 28 квітня. За його словами, план буде розгорнуто в три етапи. Таким чином, від 4 травня в Греції відкриються невеликі магазини (у т.ч. і книжкові) та салони краси, буде скасована система SMS для виходу за межі будинку, а також будуть зняті обмеження на пересування в межах провінцій країни. Церкви будуть відкриті для окремих людей, щоб вони могли молитися поодинці, згідно із правилами щодо максимального числа віруючих, дозволених у церкві одночасно.

Від 11 травня планують відновити шкільні уроки для випускних класів. Торгові центри, кафе і ресторани (тільки з виїздом на вулицю) відновлять роботу 1 червня, дотримуючись правил соціального дистанціювання.

Австрія

В країні від 4 травня відновлюються шкільні уроки для випускників. Молодшим учням поетапно теж дозволять ходити до школи. З 15 травня будуть відкривати ресторани і бари (однак ті працюватимуть до 23:00).

Від 14 квітня в Австрії вже відновили роботу торгові центри та салони краси, готелі у середмісті Відня також вже відчинили двері для відвідувачів. Щоправда, приймають не туристів, а місцевих жителів, які потребують спокійного місця для роботи поки їхні офіси на карантині.

Німеччина

Від 4 травня у Німеччині планують відновити навчання у школах. Від 20 квітня в країні відкрили магазини площею менше 800 квадратних метрів.

Німцям незабаром також дозволять відвідувати зоопарки, парки, музеї, пам’ятники, а також дитячі майданчики. За словами канцлерки Ангели Меркель, останнє слово щодо послаблення карантину буде за владами федеральних земель. Особливо це питання стосуватиметься відкриття церков. Також будуть дозволені деякі релігійні обряди, зокрема вінчання, хрещення та поминальні дні. Однак Меркель досі виступає проти відкриття ресторанів, називаючи це питання “проблематичним”.

Карантин у Німеччині триватиме щонайменше до 10 травня і питання про його подовження буде вирішене на нараді із Меркель та очільниками федеральних земель країни.

Польща

У Польщі вже від 4 травня запровадять другий з чотирьох етапів послаблення обмежень через пандемію коронавірусу, в рамках якого відкриють готелі, хостели і торговельні центри. Готельні послуги можуть надаватися за умови дотримання певних правил безпеки. Крім того, 4 травня відкриються торговельні центри і інші точки торгівлі. Вони працюватимуть з дотриманням обмежень – одна людина на 15 кв.м. Жителі й надалі мають носити захисні маски в громадських місцях.

Починаючи від 4 травня в Україні відкрилися польські консульства. У початковий період прийматимуться лише документи з метою отримання віз для виконання сільськогосподарських та садівничих робіт, а також міжнародних перевезень.

Від 6 травня в країні мають відкритися дитячі садочки, але остаточно це рішення дозволили ухвалювати органам влади безпосередньо на місцях. А от карантин у школах уряд Польщі вирішив подовжити ще до 24 травня.

Від 20 квітня в Польщі вже відкрилися для відвідування ліси, парки та дитячі майданчики.

Сербія

У Сербії від 4 травня запрацює громадський транспорт та залізниця, а також відкриються кафе і ресторани. Водночас пасажири та відвідувачі закладів змушені будуть носити маски.

6 травня за скасування надзвичайного стану, який діє в країні від 15 березня, голосуватиме парламент.  

Від 27 квітня у Сербії вже запрацювали криті ринки, перукарні, салони краси, фітнес-центри та тренажерні зали. Але з обмеженням щодо кількості клієнтів та дистанцією між ними, обов'язковою дезінфекцією усіх поверхонь.

Словенія

Перукарні, салони краси та центри догляду за домашніми тваринами планують відкрити в країні від 4 травня. 20 квітня у Словенії вже відкрилися автомайстерні та магазини, які продають товари для дому, меблі, автомобілі, велосипеди.

Казахстан

Від 4 травня в країні обіцяють відновити авіасполучення між містами країни. 1 травня вперше після місячного простою аеропорти двох головних казахстанських міст Алмати та Нур-Султана відкрили свої двері звичайним пасажирам.

Єгипет

Влада Єгипту вирішала послабити карантинні обмеження, запроваджені через коронавірус, частково дозволивши роботу готелів для внутрішніх туристів, пише The New York Times. До кінця травня їм дозволять працювати за умови, якщо заселеність готелю становитиме не більше 25%, а також встановлюються додаткові медичні заходи для боротьби із коронавірусом. Зокрема, щоб відновити роботу, готелі повинні мати клініку із постійним лікарем, також регулярно перевіряти температуру та встановити дезінфекційне обладнання. Гості мають реєструватися у готелі онлайн, а персонал повинен постійно проходити швидкі тести на коронавірусну інфекцію. Також у готелях мають облаштувати спеціальні карантинні зони на випадок, якщо буде виявлено хворих.

Від 1 червня влада Єгипту дозволить працювати готелям на заселеність до 50%. На курортах наразі заборонено проводити будь-які масові заходи, такі як вечірки або весілля, забороняються кальяни та буфети під відкритим небом. Що стосується харчування, то його надаватимуть туристам за спеціальними меню, а відстань між столиками повинна бути значно більша.

Малайзія

Малайзійські підприємства від 4 травня починають роботу в звичайному режимі.

Країни, які вже частково або повністю скасували карантин

Чехія

Від 23 квітня у Чехії скасували загальнонаціональний карантин через пандемію коронавірусу, який тривав з середини березня. Однією з перших в Європі вона повністю закрила свої кордони, першою їх і відкрила. Так, ще від 24 квітня чехам дозволено виїжджати в інші країни, зокрема у несуттєві поїздки, як то відпочинок. Але в'їжджати до Чехії іноземцям, як і раніше, заборонено. Виключення зробили для студентів і для ділових поїздок з країн Євросоюзу.

Швейцарія

Від 27 квітня у Швейцарії дозволили відкритися перукарням, салонам краси, садовим центрам та квітковим магазинам. А також лікарям та фізіотерапевтам дозволили проводити медичні процедури, які були відкладені через спалах коронавірусу в країні.

Зазначається, що усім магазинам, закладам, установам та підприємствам, яким дозволено відкритися, доведеться дотримуватися суворих правил з дезінфекції та забезпечення для клієнтів необхідної соціальної дистанції. Однак, федеральні органи Швейцарії заявили, що носити захисну маску при цьому не є обов'язковим, хоча влада, все одно, протягом двох тижнів щодня виділятиме магазинам по 1 мільйону масок.

Також від 11 травня в країні планують відкрити ще більше магазинів та початкові школи. Професійні та вищі навчальні заклади, а також бібліотеки, зоопарки та музеї мають відкритися 8 червня, за умови, що кількість інфікованих коронавірусом в країні не буде зростати.

Литва

У Литві від 22 квітня поступово починають пом’якшувати обмежувальні карантинні заходи, які були введені у минулому місяці для запобігання поширенню коронавірусу. Таким чином, від 22 квітня в країні дозволили відкритися магазинам та ринкам, а від 27 квітня в Литві запрацювали перукарні, бібліотеки, музеї та поля для гольфу. Зазначається, що попри дозвіл працювати, підприємства та бізнес повинні будуть дотримуватися правила про кількість клієнтів – не більше однієї людини на 10 квадратних метрів.

Норвегія і Данія

Норвегія вслід за Данією, де від 15 квітня вже відкрили дитячі садки та початкові школи для учнів 1-5 класів, почала 20 квітня відкривати дошкільні заклади після місячного закриття.

Водночас для дітей у школах та дитячих садках розробили спеціальні обмеження. Вони стосуються дотримання дистанції та постійної дезінфекції. Також дитячі садки на початку будуть відкриті лише з 7 ранку до 16:30, а усі діти зобов’язані приносити їжу із дому у спеціальних пакетах.

Південна Корея

Від 20 квітня в країні відновилися служби в церквах і спортивні змагання без вболівальників.

Іран

Від 20 квітня в Ірані відновили роботу торгові центри, магазини і ринки. Однак магазини будуть працювати тільки до 18:00. Також відкрили проїзд міжнародними автомагістралями. Ресторани, спортзали, мечеті та інші громадські заклади все ще закриті.

Карантинні обмеження почнуть послаблювати від 11 травня

Франція

На відміну від низки європейських країн Франція не поспішає послаблювати карантин. Поступове послаблення почнеться від 11 травня. Тоді відкриють невеликі магазини, дозволять їздити у громадському транспорті, але лише за наявності масок. А ще запрацюють навчальні заклади. Спершу садочки, потім молодші класи, а вже тоді середні і старша школа. При чому від 11 років дітлахів зобов'яжуть носити захисні засоби.

Кафе і ресторани залишаться зачиненими.

Україна

Послаблювати карантин від 11 травня будемо і ми. Свої двері для відвідувачів відчинять перукарні, салони краси та магазини, а людям дозволять гуляти у парках та лісових зонах.

Нагадаємо, спалах нового коронавірусу розпочався з ринку морепродуктів та тварин у китайському місті Ухань. Він викликає симптоми, схожі на застуду, але швидко вражає легені й інші органи. Патоген належить до великої родини коронавірусів. Хвороба поширилася вже на десятки країн.

Всесвітня організація охорони здоров'я дала офіційну назву коронавірусній хворобі з Китаю – COVID-19. У самому Китаї її раніше назвали NCP (Novel Coronavirus Pneumonia), що означає – пневмонія, яка викликається новим типом коронавіруса. Перша вакцина від цього типу коронавірусу з'явиться не раніше, ніж через півтора року.

Схоже, джерелом спалаху коронавірусу є якась тварина. Водночас відомо, що вірус може передаватися і від людини до людини повітряно-крапельним шляхом. Є підозри, що недуга може передаватися навіть в інкубаційний період, коли носій хвороби не підозрює, що інфікований.

В Україні 3 березня заступник міністра охорони здоров'я Віктор Ляшко заявив, що в Чернівцях зафіксували перший випадок інфікування COVID-19. Зараження виявили у чоловіка, який повернувся з Італії. Ввечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях. Жінка з Житомирщини померла від інфекції, ставши першою жертвою COVID-19 в Україні. У Чернівецькій області 16 березня лабораторно підтвердилися ще два випадки зараження новим коронавірусом і ця цифра продовжила зростання. Водночас перший хворий із Чернівців успішно вилікувався та був виписаний з лікарні. 

Базові рекомендації для уникнення зараження коронавірусом:

уникати контактів з тваринами;
не їсти сире або погано оброблене м'ясо;
уникати контактів з людьми, у яких є ознаки захворювання;
регулярно та ретельно мити руки.

Приєднуйтеся до ТСН.ua у Telegram!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *