США побудують власний криголамний флот для Арктики та Антарктиди

США розпочнуть розробку програми зі створення нового криголамного флоту, який забезпечить постійну присутність країни в Арктиці й Антарктиді.

Відповідне розпорядження президента Дональда Трампа оприлюднили на сайті Білого дому. 

“Щоб допомогти захистити наші національні інтереси в арктичних та антарктичних регіонах, а також забезпечити присутність поряд з нашими союзниками та партнерами, США необхідний готовий та працездатний криголамний флот, який би був перевіреним та готовим до 2029”, – йдеться в меморандумі.

Очільник країни доручив дослідити переваги та ризики використання криголамного флоту зі “щонайменше трьох криголамів важкого класу PSC”, а також прозвітувати щодо витрат, пов'язаних із їхнім утриманням.

У Сполучених Штатах розглянуть можливість організувати щонайменше дві бази на території країни, та ще дві – за її межами. Окрім того, Трамп наказав підлеглим вивчити перспективи використання криголамів середнього класу для видобутку ресурсів та прокладання підводних кабелів.

Нині у полярному флоті США є два судна – важкий криголам Polar Star, який функціонує від 1976 року, а також криголам Healy, введений в експлуатацію 20 років тому.

Водночас президент вбачає варіант оренди криголамів у партнерів в період від 2022 до 2029 року, поки в країні не побудують власний криголамний флот.

30 січня 1820 року моряки британської експедиції побачили верхівки високих гір поміж білих крижин. Так дві сотні років тому було відкрито Антарктиду. Чому росіяни донині намагаються довести свою першість у відкритті цього континенту і що роблять українці в Антарктиді за тисячі кілометрів від домівки – читайте у матеріалі ТСН.ua.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *