Президентські перегони в Польщі: Анджей Дуда закликав до створення коаліції "для польських справ"

Чинний голова Польщі Анджей Дуда, який лідирує з незначним відривом у другому турі президентських виборів, закликав до створення коаліції “для польських справ”.

Про це повідомляє TVN24.

“Останніми днями я говорив, що хотів би коаліцію для польських справ, коаліцію для польських цінностей, – нагадав Дуда. – Я зроблю все для того, щоб це справді відбулося. Щоб політики, які сьогодні представляють різні політичні інтереси, та люди, які їх підтримують, для яких такі цінності, як сім'я, наша польська громада, наша культура, традиція, історія, героїзм та гордість, були разом у цих найважливіших питаннях”.

Водночас політик привітав свого конкурента, кандидата від ліберально-демократичного опозиційного блоку “Громадянська коаліція” Рафала Тшасковського, із результатами екзитполу, та запросив його до президентського палацу, аби “потиснути руку і закінчити цю кампанію”.

Однак, сам Тшасковський від запрошення відмовився. Окрім того, під час виступу в своєму штабі політик заявив, що впевнений у перемозі та очікує на офіційні результати виборів.

Як повідомлялося, чинний президент Польщі Анджей Дуда, якого підтримує правляча націонал-консервативна партія “Право і справедливість” (ПіС), лідирує з незначним відривом у другому турі президентських виборів у країні. Про це свідчать результати екзитполу, проведеного компанією Ipsos, які були оприлюднені після закриття виборчих дільниць ввечері у неділю, 12 липня.

Згідно з даними екзитполу, Анджей Дуда набрав 50,4 відсотка голосів, а його опонент, мер Варшави, кандидат від ліберально-демократичного опозиційного блоку “Громадянська коаліція” Рафал Тшасковський – 49,6 відсотка. 

Нагадаємо, що в першому турі переміг Анджей Дуда, який набрав 43,5 відсотка голосів, тоді як Тшасковський – 30,4 відсотка. 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *