Померла відома суддя Верховного суду США і борчиня за права жінок Рут Ґінзбурґ

У суботу, 18 вересня, у віці 87 років пішла з життя суддя Верховного суду США Рут Ґінзбурґ. Вона була найстаршою суддею з членів чинного складу і відомою борчинею за права жінок. 

Про це йдеться в повідомленні суду. 

“Суддя Рут Бейдер Ґінзбурґ померла цього вечора в оточенні своєї родини у себе вдома у Вашингтоні, округ Колумбія, через ускладнення, викликані метастатичним раком підшлункової залози”, – повідомили в пресслужбі.

Ґінзбурґ була призначена 1993 року тодішнім президентом-демократом Біллом Клінтоном. У найбільш суперечливих судових справах, які стосувалися права на аборти, одностатеві шлюби, права голосу, імміграції, охорони здоров’я, вона дотримувалася ліберальних поглядів. 

Смерть судді Верховного суду за сім тижнів до дня виборів відкриває політичну боротьбу за майбутнє цієї інстанції, пише CNN. Лідер більшості в сенаті Мітч Макконнелл заявив 18 вересня ввечері, що Дональд Трамп невдовзі запропонує свою кандидатуру на посаду судді: “Висуванець кандидата в президенти від президента Трампа отримає голосування в залі Сенату США”.

Однак, як повідомляє NPR, Ґінзбурґ перед смертю сказала онуці, що хоче, аби її заміну призначив наступний президент:

“Моє найбільш гаряче бажання полягає в тому, щоб мене не замінили доти, поки не буде призначений новий президент”.

Президент Дональд Трамп, дізнавшись про смерть Ґінзбурґ, заявив: “Вона була дивовижною жінкою, погоджуєтесь ви чи ні, вона була дивовижною жінкою, яка вела дивовижне життя”. Він також написав, що суддя була “титаном закону”, а її погляди на речі надихнули покоління американських правників. Кандидат у президенти від Демократичної партії Джо Байден оцінив Ґінзбурґ як “гіганта в юридичній професії”, зазначивши що люди “повинні зосередитися на втраті справедливості та її довготривалої спадщини”.
“Але немає сумнівів, дозвольте мені чітко пояснити, що виборці повинні обрати президента, а президент повинен обрати справедливість, яку розглядатиме Сенат”, – додав він. 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *