Настав "переломний момент": у ВООЗ розповіли, як потрібно пом'якшувати карантин, щоб не було нового спалаху коронавірусу

Країнам, які вже почали послаблювати карантин, запроваджений через пандемію нового коронавірусу COVID-19, слід почекати щонайменше два тижні, перш ніж розпочати новий етап пом'якшення обмежень. Адже існують ризики та імовірність повторного спалаху коронавірусу.

Про це заявили у Всесвітній організації охорони здоров'я у середу, 15 квітня.

В організації наголосили, що зараз для світу настав “переломний момент” в боротьбі з пандемією, тому кожна країна повинна вжити комплексних заходів для збереження стійкого низького рівня захворюваності, а також підготуватися на випадок можливого повторного зараження людей.

Деякі країни, найбільш постраждалі від вірусу, наразі розглядають можливість зняття обмежень і почати перехід до відновлення нормального життя. На думку ВООЗ, здійснювати будь-які дії щодо зняття обмежень, слід поступово, щоб оцінити їхній вплив.

“Щоб знизити ризик нових спалахів, заходи слід скасовувати поетапно, грунтуючись, зокрема, на оцінці епідеміологічних ризиків”, – сказали у ВООЗ.

В організації попередили, що “ризик повторного введення карантинних заходів та нових спалахів захворювання буде зберігатися”.

“В ідеалі між кожною фазою має бути щонайменше два тижні (що відповідає середньому інкубаційному періоду COVID-19)”, – вважають фахівці.

Нагадаємо, спалах нового коронавірусу розпочався з ринку морепродуктів та тварин у китайському місті Ухань. Він викликає симптоми, схожі на застуду, але швидко вражає легені й інші органи. Патоген належить до великої родини коронавірусів. Хвороба поширилася вже на десятки країн.

Всесвітня організація охорони здоров'я дала офіційну назву коронавірусній хворобі з Китаю – COVID-19. У самому Китаї її раніше назвали NCP (Novel Coronavirus Pneumonia), що означає – пневмонія, яка викликається новим типом коронавіруса. Перша вакцина від цього типу коронавірусу з'явиться не раніше, ніж через півтора року.

Схоже, джерелом спалаху коронавірусу є якась тварина. Водночас відомо, що вірус може передаватися і від людини до людини повітряно-крапельним шляхом. Є підозри, що недуга може передаватися навіть в інкубаційний період, коли носій хвороби не підозрює, що інфікований.

В Україні 3 березня заступник міністра охорони здоров'я Віктор Ляшко заявив, що в Чернівцях зафіксували перший випадок інфікування COVID-19. Зараження виявили у чоловіка, який повернувся з Італії. Ввечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях. Жінка з Житомирщини померла від інфекції, ставши першою жертвою COVID-19 в Україні. У Чернівецькій області 16 березня лабораторно підтвердилися ще два випадки зараження новим коронавірусом і ця цифра продовжила зростання. Водночас перший хворий із Чернівців успішно вилікувався та був виписаний з лікарні. 

Базові рекомендації для уникнення зараження коронавірусом:

уникати контактів з тваринами;
не їсти сире або погано оброблене м'ясо;
уникати контактів з людьми, у яких є ознаки захворювання;
регулярно та ретельно мити руки.

Детальніше про те, що відомо про загадкову недугу, як вона виникла та чому викликає занепокоєння у медиків – читайте у матеріалі ТСН.ua.

Приєднуйтеся до ТСН.ua у Telegram!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *