На коронавірус захворіли 189 співробітників ООН

Від початку пандемії коронавірусу Covid-19 відповідним вірусом заразилися 189 співробітників Організації Об'єднаних Націй. Троє з них померли.

Про це повідомив заступник представника генерального секретаря ООН Фархан Дак, передає CNN.

“У 189 співробітників діагностували коронавірус станом на вечір неділі”, – повідомив Дак. За його словами, троє осіб померли від ускладнень, пов'язаних з коронавірусом.

Перша заступниця генерального секретаря ООН Аміна Мохаммед констатувала, що в умовах пандемії COVID-19 ніхто і ніде не може бути в безпеці.

“Якщо Covid-19 буде залишатися хоч десь активним, ми ніде не зможемо бути в безпеці. І якщо ми не будемо боротися з пандемією і її наслідками одночасно, вірус буде продовжувати поширюватися як лісова пожежа, забираючи життя, впливаючи на здоров'я людей і загрожуючи  соціальній єдності”, – сказала чиновниця.

Нагадаємо, спалах нового коронавірусу розпочався з ринку морепродуктів та тварин у китайському місті Ухань. Він викликає симптоми, схожі на застуду, але швидко вражає легені й інші органи. Патоген належить до великої родини коронавірусів. Хвороба поширилася вже на десятки країн.

Всесвітня організація охорони здоров'я дала офіційну назву коронавірусній хворобі з Китаю – COVID-19. У самому Китаї її раніше назвали NCP (Novel Coronavirus Pneumonia), що означає – пневмонія, яка викликається новим типом коронавіруса. Перша вакцина від цього типу коронавірусу з'явиться не раніше, ніж через півтора року.

Схоже, джерелом спалаху коронавірусу є якась тварина. Водночас відомо, що вірус може передаватися і від людини до людини повітряно-крапельним шляхом. Є підозри, що недуга може передаватися навіть в інкубаційний період, коли носій хвороби не підозрює, що інфікований.

В Україні 3 березня заступник міністра охорони здоров'я Віктор Ляшко заявив, що в Чернівцях зафіксували перший випадок інфікування COVID-19. Зараження виявили у чоловіка, який повернувся з Італії. Ввечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях. Жінка з Житомирщини померла від інфекції, ставши першою жертвою COVID-19 в Україні. У Чернівецькій області 16 березня лабораторно підтвердилися ще два випадки зараження новим коронавірусом і ця цифра продовжила зростання. Водночас перший хворий із Чернівців успішно вилікувався та був виписаний з лікарні. 

Базові рекомендації для уникнення зараження коронавірусом:

уникати контактів з тваринами;
не їсти сире або погано оброблене м'ясо;
уникати контактів з людьми, у яких є ознаки захворювання;
регулярно та ретельно мити руки.

Детальніше про те, що відомо про загадкову недугу, як вона виникла та чому викликає занепокоєння у медиків – читайте у матеріалі ТСН.ua.

Приєднуйтеся до ТСН.ua у Telegram!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *