На кордоні Азербайджану та Вірменії спалахнув збройний конфлікт: є жертви

В Азербайджані повідомили, що збройні сили Вірменії грубо порушили режим “тиші” та обстріляли позиції їхніх військових. У Вірменії запевняють, що першими атаку почали не вони.

Про це повідомляє ТАСС. 

У Міноборони Азербайджану заявили, що опівдні 12 липня збройні сили Вірменії, грубо порушивши режим припинення вогню на ділянці Товузького району азербайджансько-вірменського державного кордону, обстріляли їхніх військових з артилерійських установок.

У Вірменії своєю чергою повідомляють, що азербайджанські війська “з незрозумілих для них причин” намагалися порушити кордон країни в напрямку області Тавуш. Після попереджень від вірменської сторони азербайджанські військові нібито повернулися на свою позицію, а потім знову спробували захопити та обстріляти вірменів.

В Баку заявляють про втрати з обох боків. Відомо, що під час сутички загинули двоє азербайджанських військовослужбовців, ще п'ятеро отримали поранення. Однак кількість загиблих вірменських військових не уточнюється. В Єревані заявили, що з боку вірменських збройних сил втрат немає. 

Нагадаємо, між вірменами та азербайджанцями існує давній етнічний конфлікт, який згодом переріс у війну за контроль над Нагірним Карабахом. Війна почалася в лютому 1988 року, коли регіон заявив про вихід з Азербайджанської РСР.

Протягом воєнного конфлікту 1992-1994 років Азербайджан втратив контроль над Нагірним Карабахом та семи районами, прилеглими до нього. Військові сутички між країнами не припинилися і після оголошення перемир'я. 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *