Карантин у Європі: Данія відкриває свої школи та дитячі садки

Данія від 15 квітня розпочинає процес відкриття дитячих садків та шкіл для учнів 1-5 класів.

Про це пише Copenhagen Post.

Точний день початку роботи залежить від місцевої влади, однак центральна влада Данії дозволила це робити вже від 15 квітня. За даними виданнями, у самому Копенгагені в цей день відкрилися близько 35% таких закладів.

“Ми готові почати поступово відкриватися для дітей, тому наші школи, установи та співробітники провели Великдень, гарантуючи, що вони можуть дотримуватися керівних принципів влади”, – сказав мер Копенгагена Френк Йенсен.

Водночас для дітей у школах та дитячих садках розробили спеціальні обмеження. Вони стосуються дотримання дистанції та постійної дезінфекції. Також дитячі садки на початку будуть відкриті лише з 7 ранку до 16:30, а усі діти зобов’язані приносити їжу із дому у спеціальних пакетах.

Нагадаємо, спалах нового коронавірусу розпочався з ринку морепродуктів та тварин у китайському місті Ухань. Він викликає симптоми, схожі на застуду, але швидко вражає легені й інші органи. Патоген належить до великої родини коронавірусів. Хвороба поширилася вже на десятки країн.

Всесвітня організація охорони здоров'я дала офіційну назву коронавірусній хворобі з Китаю – COVID-19. У самому Китаї її раніше назвали NCP (Novel Coronavirus Pneumonia), що означає – пневмонія, яка викликається новим типом коронавіруса. Перша вакцина від цього типу коронавірусу з'явиться не раніше, ніж через півтора року.

Схоже, джерелом спалаху коронавірусу є якась тварина. Водночас відомо, що вірус може передаватися і від людини до людини повітряно-крапельним шляхом. Є підозри, що недуга може передаватися навіть в інкубаційний період, коли носій хвороби не підозрює, що інфікований.

В Україні 3 березня заступник міністра охорони здоров'я Віктор Ляшко заявив, що в Чернівцях зафіксували перший випадок інфікування COVID-19. Зараження виявили у чоловіка, який повернувся з Італії. Ввечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях. Жінка з Житомирщини померла від інфекції, ставши першою жертвою COVID-19 в Україні. У Чернівецькій області 16 березня лабораторно підтвердилися ще два випадки зараження новим коронавірусом і ця цифра продовжила зростання. Водночас перший хворий із Чернівців успішно вилікувався та був виписаний з лікарні. 

Базові рекомендації для уникнення зараження коронавірусом:

уникати контактів з тваринами;
не їсти сире або погано оброблене м'ясо;
уникати контактів з людьми, у яких є ознаки захворювання;
регулярно та ретельно мити руки.

Детальніше про те, що відомо про загадкову недугу, як вона виникла та чому викликає занепокоєння у медиків – читайте у матеріалі ТСН.ua.

Приєднуйтеся до ТСН.ua у Telegram!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *