Ердогана образили нецензурною лайкою у грецькій газеті: посла країни викликали до МЗС Туреччини

Міністерство закордонних справ Туреччини викликало посла Греції через заголовок грецької газети, який містить нецензурну лексику і ображає президента Реджепа Таїпа Ердогана. 

Про це пише Daily Sabah. 

Так, грецька газета “Демократія” з'явилася із заголовком “Siktir git, Mr. Erdogan” на першій шпальті, що з турецької перекладається як  “Пішов нах**, пане Ердоган”. Поруч розміщена фотографія президента, також доданий англійський переклад.

“Від імені уряду Туреччини я рішуче засуджую публікацію образ, направлених на адресу нашого президента … на першій сторінці вкрай правої газети”, – написав речник президента Туреччини Фахреттин Алтун представнику грецького уряду Стеліосу Пецасу у листі, оприлюдненому у суботу.

МЗС Туреччини також засудило заголовок, а послу Греції Міхаелю-Крістосу Діамессісу – жорстко відповіло. 

Міністерство закордонних справ Греції заявило: “Використання образливих висловлювань суперечить політичній культурі нашої країни і може бути лише засуджене”. Водночас МЗС країни також додало, що свобода слова та преси повністю захищені в країні-члені ЄС.

Зазначимо, що сама газета є таблоїдом і не має великого тиражу. 

Нагадаємо, напруження між двома країнами-членами НАТО Грецією і Туреччиною посилилося через активізацію геологорозвідувальної діяльності Анкари в східному Середземномор'ї. Туреччина веде нафтогазову розвідку у водах, які Греція вважає своєю винятковою економічною зоною. ЄС висловив підтримку Греції у цьому конфлікті та закликав Туреччину до діалогу. Лідери країн ЄС зазначили, що розглядатимуть питання запровадження санкцій проти Туреччини, якщо уряд країни не зможе припинити свої “конфронтаційні дії”.

13 вересня, турецьке судно Oruc Reis повернулося до порту Анталії після тижнів пошуків можливих родовищ природного газу на території східного Середземномор'я, яка, за даними Афін, належить до грецького континентального шельфу. 

Питання щодо Туреччини та можливості введення санкцій можуть бути обговорені на засіданні Європейської Ради 24-25 вересня.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *