Деяких волокли по асфальту, а хтось втрачав свідомість: у Мінську відбувся жіночий марш

У Мінську 19 вересня відбувся черговий жіночий марш на знак протесту проти чинної білоруської влади. ОМОнівці розігнали учасниць протесту, застосовуючи силу до жінок. Затримали навіть 73-річну активістку.

Про це інформують білоруські ЗМІ.

Учасниці маршу пройшлися вулицями Мінська, скандуючи: “Віримо, можемо, переможемо” та “Лукашенка до автозаку”. Двоє осіб у ​поліцейській формі, як повідомляють журналісти, спостерігали за колоною. Один з них знімав учасниць маршу на відео – ті у відповідь вигукували: “Ганьба!”.

Згодом біля ТЦ “Айсберг” почалися затримання, з’явилося чимало автозаків і автобусів, з яких вийшли силовики. Учасниці маршу стали в зчеплення і повторювали: “Закон для всіх!”. Після чого частина дівчат намагалась покинути оточення силовиків, але ті їх не пропустили.

Жінок почали витягувати із колони, тих, хто чинив опір, тягнули по асфальту. Декілька учасниць маршу знепритомніли, медики надали їм допомогу.

Одна з учасниць жіночого маршу зірвала балаклаву з силовика, той у відповідь схопив її і заштовхнули до автозаку. Попередньо, силовики затримали сотні жінок.

“Дуже багато затриманих. Людям вже буквально ніде стояти в автозаку”, – пише TUT.BY.

Також силовики затримали 73-річну активістку Ніну Багінську. Жінку ОМОНівці теж заштовхунули до автозаку. Згодом її відпустили.

Нагадаємо, 9 серпня у Білорусі відбулися вибори президента і після оприлюднення даних перших екзит-полів, де перемога була за Лукашенком, білоруси вийшли на акції протесту в багатьох містах країни. Вже під час перших зіткнень з ОМОНом правоохоронці використали світлошумові гранати, гумові кулі і водомети, а Інтернет не працював на території країни всю ніч. Є загиблі. 

17 вересня Європейський парламент ухвалив резолюцію щодо ситуації в Білорусі, підтримавши санкції проти Олександра Лукашенка, його силового апарату, і відмовилися визнавати його президентом країни та результати останніх виборів. Натомість ЄС підтримує заклики опозиції стосовно проведення нових виборів за участю міжнародних спостерігачів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *