ТКГ провела чергову зустріч у режимі відеоконференції: про що говорили

22 квітня відбулося чергове засідання Тристоронньої контактної групи з урегулювання ситуації на Донбасі у форматі відеоконференції, повідомляє Офіс президента України.

Зазначається, що у межах ТКГ буде створена робоча група із російських та українських прикордонників для відновлення Україною контролю над державним кордоном. “На виконання домовленостей, досягнутих на грудневому саміті лідерів “Нормандської четвірки” в Парижі, українська сторона ініціювала створення в межах ТКГ робочої групи за участю представників прикордонних і митних служб України та Росії і посередників з ОБСЄ для напрацювання механізму відновлення Україною контролю над ділянкою державного кордону. Можливість створення таких груп передбачена пунктом 13 Комплексу заходів з виконання Мінських угод”, – йдеться у повідомленні.

Також у межах безпекової групи продовжилася робота з визначення наступних ділянок розведення сил і засобів. Українська сторона наполягає, що такі ділянки повинні відповідати запитам гуманітарного характеру та створювати осередки безпеки для місцевих мешканців – громадян України.

У гуманітарній групі продовжено роботу з формування списків для наступного етапу взаємного звільнення утримуваних осіб. Також було відзначено досягнення української сторони в частині гуманітарного розмінування соціальних об'єктів, зокрема шкіл, садочків, лікарень, кладовищ тощо. Крім того, учасники ТКГ, спираючись на гуманітарні критерії, дійшли згоди щодо необхідності активізації підготовки до відкриття нових КПВВ на лінії розмежування.

Під час роботи політичної групи Україна наголосила на необхідності виконання домовленостей лідерів “Нормандської четвірки”, досягнутих на саміті в Парижі, для проведення наступної зустрічі в Берліні найближчим часом. Крім того, українська сторона вкотре категорично заперечила можливість закріплення особливого статусу ОРДЛО в Конституції України.

Також під час засідання було обговорено активізацію в частині процедурних питань роботи ТКГ. Українська сторона ініціювала проведення позачергового засідання групи з питань безпеки найближчим часом та підтримала ініціативу Генерального секретаря ООН щодо запровадження сталого та безстрокового режиму припинення вогню на лінії розмежування.

Нагадаємо, що Україна вдень 16 квітня під час обміну утримуваними особами з ОРДЛО повернула 20 своїх громадян, які роками утримувалися в нелюдських умовах. Обміни відбувались окремо у Луганській і Донецькій області. Бойовикам українська сторона передала 14 осіб. Троє відмовились їхати на окуповані території. Після звільнення ексбранці поїхали не додому, а на два тижні на обсервацію. 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *