"Щойно сутеніє, починають гатити": як живуть українські бійці за пів сотні метрів від ворога

Російські окупанти останніми днями мало не уздовж всієї передової гатять – із важкої, далекобійної артилерії. Потужні обстріли цілодобово ведуться навіть на ділянках, де точиться переважно позиційна війна, тобто до позицій ворога лише кілька десятків метрів.

Про це йдеться в сюжеті ТСН.19:30. 

У Луганській області на хуторі Вільному до позицій бойовиків подекуди до півсотні метрів. Але і в цьому українські захисники знаходять позитив.

“Великокаліберного (кулемету – ред.) немає, це трохи “плюс”, тому що чим ближче до противника, тим більше вони бояться влучити по собі”, – розповідає військовослужбовець ЗСУ Роман. Щоправда, калібром поменше бойовики гатять постійно і багато. Відстані малі, але в таких умовах хлопці воювати навчились, адже вже не перший рік на фронті. 

Іноді на таких коротких дистанціях доходить до смішного. “Вони (окупанти – ред.) обзиваються, ми їм дулі показуємо, кидаємося камінням”,  – розповідають хлопці. Коли летить щось важче за каміння, бійці вже відповідають вогнем. Бо віддавати противнику перевагу вони не збираються.

Напередодні гранатометний снаряд впав на спостережнику, та на щастя ніхто не постраждав, боєць встиг відійти.

“Шоковий стан це само собою, стою і думаю, наче нічого не болить, все нормально… Просто пощастило, що зробив два кроки”, – ділиться боєць Мороз. А у іншого військового Кості на спостережнику завжди при собі пара гранат. Це на випадок, якщо бойовики захочуть підійти поближче.

Вдень тут здебільшого тихо. Спека ворога розслабляє, а коли сутеніє, починаються обстріли. Однак навіть вдень бійці, що стоять на варті, пильності втрачати не мають права. Адже поряд відпочивають побратими, а позаду них ціле село цивільних українців.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *