Міністри закордонних справ "нормандської четвірки" домовились про зустріч у відеоформаті

Міністри закордонних справ “нормандської четвірки” –  України, Німеччини, Франції та Росії  – домовились про зустріч у відеоформаті для обговорення врегулювання конфлікту на Донбасі.

Про це повідомив голова МЗС України Дмитро Кулеба у коментарі “Інтерфаксу”.

“Президент України Володимир Зеленський завжди підкреслював і підкреслює, що досягнення миру на Донбасі – його пріоритет номер один. З моменту вступу на посаду міністра закордонних справ України, я виступаю за активізацію діалогу міністрів в Нормандські форматі. Я кілька разів піднімав це питання в бесідах з німецьким колегою Хайко Маасом. Радий, що йому вдалося досягти домовленості з главою МЗС Росії Сергієм Лавровим про проведення такої розмови по відеозв'язку на наступному тижні”, – заявив він.

За його словами, зустріч попередньо запланована на 30 квітня. Він також висловив сподівання, що такі конференції стануть регулярними.

“Адже знайти рішення для припинення війни можна тільки коли за столом переговорів присутня Росія. Українська сторона, як і раніше, налаштована конструктивно. Ми сподіваємося на зустрічний конструктив з боку Росії. Нам потрібно надати імпульс нормандського процесу. Не можна допустити інерції, тому що війна триває, люди гинуть, і треба шукати рішення”, – зазначив Кулеба.

Нагадаємо, голова Офісу президента України Андрій Єрмак заявив, що головною умовою майбутньої зустрічі лідерів “нормандської” четвірки є виконання усіх зобов’язань, про які було домовлено під час попереднього саміту у Парижі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *