Винахідники створили прототип пристрою, який генерує електрику з тіней

Винахідники показали створений ними робочий прототип Генератора енергії з ефектом тіні (SEG). Він може допомогти змінити спосіб виробництва відновлюваної енергії в приміщенні.

Про це пише Science Alert.

SEG використовує контраст між темрявою і світлом для виробництва електрики. Він складається із тонких смуг золотої плівки на кремнієвій пластині, яка поміщена поверх гнучкої пластикової основи.

Зазвичай тіні заважають у виробництві відновлюваної сонячної енергії, однак у новому винаході вони фактично використовуються для вироблення електроенергії. Дослідники зазначили, що таку технологію дешевше виробляти, ніж звичайні сонячні елементи. Вона генерує невелику кількість енергії і її можна використовувати, наприклад, для заряду мобільних пристроїв.

Коли SEG повністю перебуває в тіні, то виробляє дуже мало електрики або взагалі нічого. Команда продемонструвала, що із тінями, що минають над пристроєм – можливо, викликаними хмарами або гілками дерев тощо – пристрій може генерувати достатньо енергії для запуску цифрового годинника. 

SEG також виконує функцію датчика, записуючи рух тіней. Це може мати різні застосування, наприклад, для створення датчиків з автономним живленням.

Однак дослідники ще працюють над винаходом – вони хочуть знизити вартість своєї SEG, можливо, замінивши золоту плівку іншим матеріалом.

Нагадаємо, викиди парникових газів змінюють клімат, і Україна – теж у зоні ризику. Європа, аби убезпечити себе, тестує можливості новітнього енергоносія – водню. 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *