Вчені визначили раціон білих акул: хижаки полюють на здобич на дні, а не на поверхні

Вчені дослідили вміст шлунку акули і виявили, що хижаки харчуються на морському дні, а не шукають здобич на поверхні.

Про це пише Science Alert.

Вчені переглянули переварену їжу 40 великих білих акул і виявили безліч видів риб, які зазвичай проживають на морському дні або у піску в глибині.

Аналіз дієти не тільки може розповісти дослідникам більше про те, що люблять їсти великі білі акули, але і дає уявлення про міграційні звички цих істот: де вони їдять і чому їм, можливо, доведеться пересуватися.

В середньому, раціон акул складався з 32% океанічних риб, таких як австралійський лосось, 17,4% донних риб, 14,9% батоідних риб, таких, як скати, і 5% рифових риб.

Дослідники стверджують, що морські ссавці, інші акули, кальмари і каракатиці також іноді є частиною раціону молодий великої білої акули.

Команда порівняла свої результати з іншими зібраними даними, щоб спробувати зрозуміти, які поживні речовини шукають акули. Це, в свою чергу, може розповісти більше про те, де їм подобається жити, і як людська діяльність може заважати цьому.

Дослідники закликають до подальшої роботи з аналізу точного харчового складу раціонів акул, а не тільки калорійності, щоб зрозуміти взаємозв'язок між їхньою фізіологією, поведінкою і екологією.

Нагадаємо, у Кіотському університеті провели дослідження, в якому виявили, що птахи можуть подумки уявити, про що “говорять” інші види.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *