У ВООЗ попередили про поширення коронавірусу повітряним шляхом

Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) заявила, що передавання коронавірусу у повітрі можливе. Понад 200 вчених закликали представників ВООЗ заявити про це та відшукати рішення проблеми.

Про це пише Euronews.

Організація давно заявляє, що основною формою передачі коронавірусу є респіраторні краплі, що передаються через тісний контакт з інфікованими людьми. Єдине ж повітряне передавання вірусу було у медичних установах під час медичних процедур, які генерують аерозолі.

Тепер вони кажуть, що повітряне передавання у людних місцях та місцях із поганою вентиляцією “не може бути виключеним”. Раніше у деяких дослідженнях вже вказували на таку можливість.

Це може означати, що вірусні аерозолі можуть залишатися інфекційними в повітрі протягом певного проміжку часу. Але інші дослідження спростовують наявність вірусної РНК в повітрі за межами медичних установ, зазначає ВООЗ, додаючи, що необхідні подальші дослідження.

Доповідь ВООЗ був опублікована після публікації відкритого листа в академічному журналі, в якому зверталися до медичної спільноти із закликом “визнати потенціал передавання  повітрям”, яке було підтримано 239 експертами.

Генеральний директор Тедром Аданом Гебреісус призначив групу експертів для оцінки уроків, отриманих з реакції на коронавірус.

Нагадаємо, іспанське дослідження поставило під сумнів доцільність колективного імунітету як спосіб боротьби з пандемією COVID-19. Експерти стверджують, що для забезпечення захисту антитіла мають бути у не менш ніж 70% населення. 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *