Церковні дзвони, гарячі рушники та лимон із содою: фахівці розвіяли популярні міфи про лікування коронавірусу

У Мережі все частіше зловмисники поширюють фейкові повідомлення про новий тип коронавірусу COVID-19 та його лікування. Міфи, які розповсюджують у соцмережах, експерти вважають небезпечними. І намагаються їх розвінчувати, про це у сюжеті ТСН.19:30.

Поки найпотужніші лабораторії світу працюють над створенням ефективного препарату, який зміг би протистояти коронавірусу, у мережі поширюють міфи, які нібито допомагають під час захворювання.

Обгортання гарячими рушниками

Досить популярним зараз є міф про нібито дієвість обгортань вологими гарячими рушниками, які начебто підвищують температуру тіла і таким чином вбивають віруси. Однак фахівці наголошують, що в очікуваннях “дивовижного зцілення”, хворий може запізно звернутися до лікарні, що призведе до летальних наслідків.

“Якщо ви, приміром, любите обтиратися вологими рушниками, то робіть це на здоров'я. Але не прив'язуйте це до коронавірусу. Не відволікайтеся від головного. А головне це – мити руки, соціальна дистанція. І головне – якщо у вас є симптоми, щоб ви були ізольовані від інших”, – пояснює експертка ЮНІСЕФ Катерина Булавіна.

Вібрації металевих чаш і церковних дзвонів

Іншими засобами проти COVID-19, які нібито допомагають, є вібрації металевих чаш і церковних дзвонів. За логікою псевдоцілителів, вірус загрожує тільки нелюдам, бо вібрує з ними на одній частоті. Стати кращою людиною мають допомогти дзвони. І що найбільш небезпечно, автори таких повідомлень закликають не дотримуватися карантину.

“Можете собі завантажити в інтернеті церковні дзвони і слухати. Але то для душі. А є люди, благословенні богом на те, щоб лікувати інших. І коли є симптоми, то треба негайно звертатися до лікарів”, – зауважує отець Павло, священник ПЦУ.

Полоскання ротової порожнини і горла оцтом і сіллю

Міф ґрунтується на тому, що вірус кілька днів безпорадно зависає в горлі і його легко можна змити або гарячою водою, або якимось розчином.

“Ми не, як в пральній машинці можемо все змити з порожнини рота. Взагалі навпаки, якщо ми будемо полоскати розчином, ми можемо нашкодити своєму здоров'ю, тобто викликати алергічну реакцію”, – підкреслює лор-лікар Денис Берест.

Лимон із содою

Сода виникає в контексті найстрашніших хвороб людства. Через це чимало онкохворих відмовляються від лікування. Хоча це взагалі знижує природну протидію людського організму вірусам.

“Щодо соди, тут дуже спірне питання. Кислотність шлунка повинна бути певних значень. І вона повинна бути кисла. Тому що шлунковий сік виконує ще дезінфекційну функцію. І якщо ми здоровій людині будемо давати соду, то ми можемо навіть нашкодити”, – пояснює дієтологиня Карина Дейнеко.

Здобути міцний імунітет завдяки одній капсулі вітаміну С – теж не вийде. Уникнути зараження коронавірусом можна лише перебваючи в ізоляції, дотримувати гігієни та основ здорового способу життя. Повноцінний сон, збалансоване харчування, заняття спортом – це єдине, що впливає на наш імунітет.

“Наразі немає жодних специфічних ліків проти коронавірусу, які б вбивали його або придушували його розмноження. І немає жодної специфічної профілактики від коронавірусу”, – наголошує експертка ЮНІСЕФ Катерина Булавіна.

Оксана Муляр

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *