Тривале негативне мислення збільшує ризик виникнення хвороби Альцгеймера – дослідження

Постійне турбування про майбутнє або роздуми про минуле можуть мати згубні наслідки для мозку в більш пізньому віці. Це може збільшити ризик певних форм деменції, таких як хвороба Альцгеймера, згідно з новим дослідженням.

Про це пише IFL Science.

Вчені визнали здатність думок впливати на фізичне здоров'я, однак наразі мало відомо про те, як психічний стан людини може змінити його біологію. Проте, дослідники вже висунули теорію, що відома як гіпотеза когнітивного боргу, яка стверджує, що певні негативні думки і психічні стани якимось чином сприяють ризику зниження когнітивних здібностей і слабоумства.

Щоб перевірити це поняття, дослідники витратили два роки на аналіз психічного стану 360 осіб старших 55 років, приділяючи особливу увагу їхній схильності до повторюваних образів негативного мислення. Учасники також були оцінені на предмет депресії і тривоги.

Результати здаються досить однозначними, оскільки більш високі рівні негативного мислення тісно пов'язані з погіршенням когнітивних функцій у багатьох областях, включаючи епізодичну пам'ять і глобальне пізнання, які є сильними предикторами ймовірності розвитку і розвитку хвороби Альцгеймера.

Сканування мозку також було проведено у 113 учасників, що дозволило дослідникам спостерігати накопичення шкідливих білкових бляшок в мозку. Високий рівень образів негативного мислення був пов'язаний зі збільшенням тау-білка у енторінальній корі, яка часто є раннім індикатором певних форм деменції.

Інший білок, званий бета-амілоїдом, також тісно пов'язаний з хворобою Альцгеймера, і був виявлений у більш високих кількостях в мозку людей з підвищеною схильністю до негативного мислення.

Автори дослідження припускають, що винні можуть бути високі рівні стресу, пов'язані з таким типом мислення. Високий кров'яний тиск і викид гормонів, таких як кортизол, характерні для стресу, стимулюють вироблення тау- і амілоїд-бета-білків.

Ґрунтуючись на цих результатах, дослідники припускають, що медитація і інші методи, які знімають стрес і поліпшують психічний стан, можуть допомогти знизити ризик розвитку деменції.

Нагадаємо, дослідники з Гонконгу стверджують, що виявили новий метод раннього виявлення хвороби Альцгеймера, навіть коли симптоми ще не очевидні. За їхніми словами, її можна визначити за десять років до появи симптомів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *