Смертність від COVID-19 пов'язана з дефіцитом вітаміну D: вчені не радять вживати добавки із ним

Згідно з новими дослідженнями, вітамін D може грати роль в запобіганні смерті від коронавірусу SARS-CoV-2, пише Science Alert.

Попередні результати ще не рецензованого дослідження, проведеного вченими з Фонду лікарні ім. Королеви Єлизавети і Університету Східної Англії, пов'язують низький рівень гормону вітаміну D з показниками смертності від COVID-19 у всій Європі.

Простий статистичний тест показав, що існує досить переконлива кореляція між показниками, де в популяціях з більш низькими, ніж в середньому, концентраціями вітаміну також зазначалося більше смертей від SARS-CoV-2.

“Найбільш вразливою групою населення для COVID-19 є також та, яка має найбільший дефіцит вітаміну D”, роблять висновок дослідники в своєму попередньому звіті.

Результати відповідають попереднім, більш надійним дослідженням, які також передбачають, що здоровий рівень вітаміну D може знизити ризик респіраторних інфекцій, таких як грип і туберкульоз, а також астми у дітей.

Вітамін D є жиророзчинних з'єднанням, яке ми можемо отримувати в якості поживної речовини з таких продуктів, як гриби або риба, або він може вироблятися в шкірі, коли форма холестерину реагує на ультрафіолетове випромінювання.

Дослідники поступово об'єднують функції вітаміну в імунній системі, відзначаючи його зв'язок з аутоімунними станами і відкриттям рецепторів хімічної речовини в різних імунних клітинах.

Це дослідження, яке, безумовно, заслуговує на увагу як потенційна частина загадки коронавірусу. Але також важливо інтерпретувати подібні докази як частину великого наукового дискурсу. Також експерти не підтримують вживання добавок із вітаміном D. 

“Ми думаємо, що дослідження слід розглядати лише як гіпотезу, що вимагає підтвердження в добре спланованих, адекватно обґрунтованих рандомізованих контрольованих випробуваннях”, – пишуть дослідники Марк Джей Болланд і Елісон Авенелл.

Нагадаємо, lослідження показали, що більше третини пацієнтів, хворих на COVID-19, мають неврологічні симптоми.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *