Рослини можуть таємно відправляти підземні електричні сигнали: вчені дізналися як

Нове дослідження показало, що під землею працює прихована мережа електричних сигналів, які передаються від рослини до рослини за допомогою ґрунту.

Про це пише Science Alert.

За допомогою комбінації фізичних експериментів і математичних моделей, заснованих на диференціальних рівняннях, дослідники досліджували, як працює ця електрична сигналізація, хоча поки незрозуміло, які саме повідомлення можуть передаватися один одному.

Робота заснована на попередніх експериментах тієї ж команди, яка вивчає, як функціонує ця підземна служба обміну повідомленнями, використовуючи електричну стимуляцію як спосіб перевірки того, як сигнали передаються, навіть якщо рослини не перебувають в одному й тому ж ґрунті.

Спільно з біохіміком Олександром Волковим з Оквудського університету Штессель перевірив зв'язок між різними типами рослин в окремих горщиках, як з повітряним зазором, так і без нього.

Без електричного провідника, який з'єднує їх, з'єднання було розірвано. За наявності срібного дроту мережа була відновлена ​​і працювала, що говорить про те, що для “чатів” між ними можна використовувати будь-який провідник.

Більш того, мережі передачі повідомлень, здавалося, залишилися на своїх місцях і мали однакову форму для різних типів рослин – в новому дослідженні використовувалися рослини алое вера і капуста, в той час як в попередніх експериментах розглядався один і той же тип передачі сигналів між рослинами томата. Моделі припускають, що різні типи рослин можуть спілкуватися однаково.

Хоча це новітнє дослідження не дає чітких висновків про те, про що “спілкуються” рослини, воно показує потенційну можливість відправки повідомлень про погрози рослинам, їхнє зростання або переміщення.

Це також показує, що мережі мікоризи в ґрунті, раніше ідентифіковані в інших дослідженнях, не обов'язково потрібні для створення спільної мережі зв'язку.

Нагадаємо, ове дослідження виявило, що люди можуть виділяти певну поведінкову інформацію зі звуків, які видають шимпанзе, що вказує на “філогенетичне збереження” акустичних особливостей протягом усієї еволюції людини. 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *