Письменники можуть чути голоси вигаданих для твору персонажів – опитування

Опитування показує, що більшість авторів можуть “чути” голоси своїх персонажів, які розмовляють з ними, йдеться у Science Atert.

Деякі професійні автори можуть настільки зануритися в свої твори, що можуть “чути” голоси своїх персонажів у своїй голові, як показують нові дослідження.

Відомі письменники, такі як Еліс Уокер, Девід Ніколлс і Енід Блайтон, зізналися в тому, що дивилися, слухали і спілкувалися зі своїми уявними творіннями, і тепер всебічний огляд цього явища показує, що багато інших письменників роблять те ж саме.

У співпраці з The Guardian дослідники з Університету Дарема опитали 181 професійних письменників, які відвідали Единбурзький міжнародний книжковий фестиваль 2014 або 2018 року.

Результати показують, що 63% авторів можуть “чути”, як їх персонажі говорять, коли вони пишуть, а 15% можуть самі вступити в діалог.

“У них різні голосові шаблони і тони, і я можу змусити їх вести бесіди один з одним, в яких я завжди можу сказати, хто “розмовляє”, – написав один з респондентів.

Хоча деякі автори могли контролювати і диктувати свої уявні розмови, майже як ніби вони грали режисера в п'єсі, понад 60% опитаних сказали, що їхні персонажі здатні діяти незалежно.

“Вони іноді говорять мені, що те, що я маю на увазі для них, неправильно, і що вони ніколи не будуть вести себе або говорити так”, – пояснив один з авторів.

В одному з небагатьох попередніх досліджень, присвячених аналізу цієї тенденції, експерти виявили, що 92% письменників відчували ілюзію незалежного агентства в своїх творіннях. У той час експерти стверджували, що це тому, що уявні супутники стають майже “автоматизованими” в нашому мозку.

Автори цього нового дослідження вважають, що пояснення може бути пов'язане з нашими внутрішніми монологами.

Нагадаємо, простий “тест на нюх”, випробуваний дослідниками з Кембриджського університету, може допомогти лікарям діагностувати і визначати лікування пацієнтів, які перебувають у вегетативному стані або перебувають мінімальній свідомості після травм головного мозку.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *