Коронавірус може серйозно пошкоджувати серце – дослідження

Дослідження показало, що коронавірус може мати серйозний вплив на серце. У понад половини пацієнтів з COVID-19 виявлені ушкодження та тяжка дисфункція серця.

Про це пише Sky News.

Дослідники з Единбурзького університету аналізували ультразвукові дослідження – ехокардіограму 1261 пацієнта в лікарнях з 69 країн.Вони виявили аномальні зміни в роботі серця у 55% ​​пацієнтів, причому приблизно у кожного сьомого були ознаки важкої дисфункції. Близько 3% пацієнтів перенесли недавній серцевий напад.

У більшості – 901 пацієнта – раніше не було відомих проблем з серцем, тому вчені прийшли до висновку, що саме COVID-19, захворювання, що викликається коронавірусом, може серйозно вплинути на серце.

Серед цієї групи сканування серця було у ненормальному стані у 46% пацієнтів, а у 13% було важке захворювання. Сканування показало, що відхилення були майже рівномірно розподілені між лівою і правою камерами серця. Невідомо, наскільки поширене пошкодження серця у пацієнтів з COVID-19.

Команда підкреслила, що всі пацієнти в дослідженні перебували в лікарні і мали підозри на серцеві ускладнення.

В результаті сканування в однієї третини пацієнтів змінилося лікування, зокрема, були призначені ліки від серцевої недостатності або більш ретельний контроль рідин і терапії для підтримки роботи серця.

Професор Марк Двек, який керував дослідженнями, сказав, що багато лікарів не наважуються замовити ехокардіограму для пацієнтів з COVID-19, тому що це додаткова процедура, яка передбачає тісний контакт з пацієнтами.

Помічник медичного директора BHF і консультант-кардіолог Соня Бабу-Нараян додала: “Це глобальне дослідження, проведене в розпал пандемії, показує, що ми повинні стежити за ускладненнями серця у людей з COVID-19, щоб адаптувати їхнє лікування в разі необхідності”.

Нагадаємо, усе більше досліджень показують, що COVID-19 пов'язаний з потенційно смертельним пошкодженням головного мозку і неврологічними проблемами. У деяких пацієнтів спостерігається набряк мозку, що супроводжується епізодами делірію. 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *