Боротьба з коронавірусом: учені дослідили, як ліпше сушити руки після миття

Згідно з новим дослідження, аби уникнути поширення нового коронавірусу краще витирати руки паперовими рушниками.

У роботі, опублікованій 17 квітня, йдеться про те, що одноразові тканини краще за повітряні сушарки видаляють патогени, пропущені під час неефективного миття рук, пише Science Alert.

Органи охорони здоров’я в усьому світі наголошують на винятковій важливості миття рук з милом і водою для захисту від COVID-19. Забруднені руки є основним шляхом передачі мікробів, потенційно поширюючи хвороботворні мікроорганізми на поверхні – наприклад, дверні ручки або крани.

Невелике дослідження, проведене експертами британського Університету Лідса і Лідського навчального госпіталю NHS Trust, показало, що, якщо руки були вимиті не дуже ретельно, то паперові рушники досить ефективно видаляли залишки мікробів.

“Ми вважаємо, що наші результати мають відношення до контролю над новим коронавірусів, який поширюється по всьому світу”, – кажуть автори на чолі з Інес Моура з Університету Лідса.

Під час експерименту у чотирьох добровольців руки були заражені бактеріофагом – вірусом, що заражає бактерії і нешкідливий для людини. Учасники погано мили руки, а потім сушили їх або паперовим рушником, або повітряною сушаркою в лікарняному туалеті і продовжували торкатися до різних поверхонь, включно з дверними ручками, сходовими поручнями, телефонами і стетоскопами.

Дослідники виявили, що використання паперових рушників і сушарок знижує забруднення рук. Але на 10 з 11 відібраних поверхонь після сушарки залишалося “значно більше забруднення”.

Мікроби виявили на всіх поверхнях, до яких торкалися учасники після сушарки, і забруднення в середньому вдесятеро більшими, ніж після використання паперових рушників.

Автор заявили, що дослідження особливо актуальне для лікарняних установ. Вони відзначили, що, хоча NHS і Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) рекомендують використовувати одноразові рушники після миття рук, а також використовувати їх для відключення кранів, медичні установи в Великій Британії все частіше використовують сушарки.

Дослідження, яке ще не було рецензовано, мали представити цього місяця на Європейському конгресі з клінічної мікробіології та інфекційних захворювань (ECCMID) в Парижі, яке було скасовано через пандемію коронавірусу.

Нагадаємо, спалах нового коронавірусу розпочався з ринку морепродуктів та тварин у китайському місті Ухань. Він викликає симптоми, схожі на застуду, але швидко вражає легені й інші органи. Патоген належить до великої родини коронавірусів. Хвороба поширилася вже на десятки країн.

Всесвітня організація охорони здоров’я дала офіційну назву коронавірусній хворобі з Китаю – COVID-19. У самому Китаї її раніше назвали NCP (Novel Coronavirus Pneumonia), що означає – пневмонія, яка викликається новим типом коронавіруса. Перша вакцина від цього типу коронавірусу з’явиться не раніше, ніж через півтора року.

Схоже, джерелом спалаху коронавірусу є якась тварина. Водночас відомо, що вірус може передаватися і від людини до людини повітряно-крапельним шляхом. Є підозри, що недуга може передаватися навіть в інкубаційний період, коли носій хвороби не підозрює, що інфікований.

В Україні 3 березня заступник міністра охорони здоров’я Віктор Ляшко заявив, що в Чернівцях зафіксували перший випадок інфікування COVID-19. Зараження виявили у чоловіка, який повернувся з Італії. Ввечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях. Жінка з Житомирщини померла від інфекції, ставши першою жертвою COVID-19 в Україні. У Чернівецькій області 16 березня лабораторно підтвердилися ще два випадки зараження новим коронавірусом і ця цифра продовжила зростання. Водночас перший хворий із Чернівців успішно вилікувався та був виписаний з лікарні. 

Базові рекомендації для уникнення зараження коронавірусом:

уникати контактів з тваринами;
не їсти сире або погано оброблене м’ясо;
уникати контактів з людьми, у яких є ознаки захворювання;
регулярно та ретельно мити руки.

Детальніше про те, що відомо про загадкову недугу, як вона виникла та чому викликає занепокоєння у медиків – читайте у матеріалі ТСН.ua.

Приєднуйтеся до ТСН.ua у Telegram!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *