• Ср. Лип 24th, 2024

Gazeta.vn.ua

Останні Новини Вінниця

У Вінниці збираються започаткувати шкільні змагання з алтимат-фризбі – 20 хвилин

ВідФролова Марія

Лют 9, 2024
У Вінниці збираються започаткувати шкільні змагання з алтимат-фризбі – 20 хвилин
  • Алтимат-фризбі — це безконтактний командний вид, яким може займатися будь-хто, незалежно від віку, статі та фізичної підготовки.
  • Усе, що потрібно для гри, — диск фризбі і знання правил.

Алтимат є олімпійським видом спорту. Тому його аж ніяк не можна назвати простою розвагою.

Необхідним інвентарем ліцеї забезпечує клуб «Вінницькі вовки». Наразі алтимат-фризбі у Вінниці починають культивувати 12 шкіл. Вони отримали від «Вовків» по одному літаючому диску.

— Ми готові безкоштовно надавати диски й іншим вінницьким ліцеям, якщо в цьому зацікавлені вчителі фізкультури. У деяких школах вже є диски, які вони придбали самотужки. Тому вони також практикують алтимат, — розповів співзасновник клубу «Вінницькі Вовки» Євген Хомин. 

Відео дня

Наразі у нього є ідея провести перші міжшкільні змагання з алтимат-фризбі. А також аналогічний чемпіонат із іншого виду спорту, які культивують «Вовки», — флаг-футболу. 

Історія виду

Алтимат (англ. ultimate) — командний неконтактний вид спорту з летючим диском. Гру проводять між двома командами в прямокутному полі із зонами на кінцях. Ціль — передачами провести диск через ігрове поле до зони суперника, де його мусить зловити один з гравців команди.

Алтимат-фризбі з’явився в 1960-х роках у середніх школах та університетах США, а з 80-х поширився Європою. Сьогодні алтимат —  олімпійський вид спорту. У 2015 році його визнав Міжнародний олімпійський комітет.

Цей спорт набирає популярності й в Україні. Його навіть подекуди викладають на уроках фізкультури. До нашої країни алтимат привезли американські волонтери в 90-х. До 2007 року в Україні існувала лише одна київська команда. А нині діє близько 20 клубів алтимату у різних регіонів.

Читайте також:

Світові лідери брейкінгу підтримали відкритий вінницький чемпіонат «Ватра»

Голова обласної федерації бразильського джиу-джитсу Єгор Лебідь отримав чорний пояс

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Джерело: vn.20minut.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *