• Нд. Лип 21st, 2024

Gazeta.vn.ua

Останні Новини Вінниця

Сьогодні у Вінниці розпочне роботу виставка «Янголи спорту» – Вінниця Преспоінт

ВідФролова Марія

Чер 11, 2024
Сьогодні у Вінниці розпочне роботу виставка «Янголи спорту» – Вінниця Преспоінт

У Вінниці розпочне роботу Фотопроект-реквієм “Янголи спорту” в пам’ять про загиблих українських спортсменів. Експозиція буде тривати до 6 травня.

Серед більш як ста історій спортсменів і тренерів будуть і розповіді про подвиг наших вінничан.

На відкриття запрошені родини загиблих на війні спортсменів і тренерів з Вінниці та Вінницької області.

За основу фотовиставки взято сайт-реквієм Спортивного комітету України “Янголи спорту”. На ньому зібрано історії майже 400 спортсменів і тренерів.

Серед них є чемпіони світу, Європи, багаторазові переможці національних першостей з олімпійських та неолімпійських видів спорту. Є ветерани спорту, але є й ті, хто лише починав свій шлях – діти, майбутні зірки, чиє життя жорстоко обірвали.

Коли: 6 квітня, о 13:00

Де: У Вінницькому обласному художньому музеї (вул. Соборна, 21)

Додаткова інформація: Роксана Касумова, 0639375279

Ось одна з таких історій, про хороброго захисника з Вінниці Ігоря Присяжнюка

Народився він 11 січня 1977 року у Вінниці. Ще у шкільні роки почав займатися веслуванням у місцевій ДЮСШ ім. Ю. Рябчинської. Перерву у тренуваннях довелося взяти на час служби в армії, яку Ігор проходив у Прикордонних військах України. Після її закінчення став військовослужбовцем контрактної служби Одеської окремої авіаційної ескадрильї, зайнявши посаду техніка взводу. Під час служби в Одесі він відновив заняття веслуванням. Незабаром його призначили тренером спортивної команди спорткомітету Держприкордонслужби, а згодом спортсменом інструктором спортивної команди Південного регіонального управління ДПСУ. Ігор неодноразово ставав чемпіоном України з веслування. У 2012 році брав участь у чемпіонаті світу з веслувального марафону, а в 2013-му – у Всесвітніх іграх.

У 2013 році разом з родиною повернувся з Одеси до рідного міста. Але жити вдома у спокої не дали російські загарбники. У 2014 році почалося АТО. Ігор потрапив до зони проведення бойових дій, служив на Донбасі у прикордонній службі, маючи звання старшого прапорщика.

7 серпня 2014 року під час організованого прориву з оточення у «Довжанському котлі» (сектор «Д») для з’єднання з основними силами після 22-денної героїчної оборони державного кордону під постійними масованими обстрілами з боку Росії Ігор Присяжнюк загинув.

У пам’ять про Героя з 2015 року чемпіонату України з марафону з веслування на байдарках і каное, який традиційно проводиться у Вінниці, присвоєно ім’я Ігоря Присяжнюка.

Джерело: presspoint.in.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *