• Пт. Лип 19th, 2024

Gazeta.vn.ua

Останні Новини Вінниця

Останні новини та тренди в пошуку роботи від Jooble

ВідФролова Марія

Бер 6, 2024
Останні новини та тренди в пошуку роботи від Jooble

Ринок праці в Україні зараз проходить етап активного відновлення після пандемії та початку повномасштабної війни. Кандидатам пропонують посади в центрах зайнятості та на сайтах з пошуку вакансій, наприклад, портал Jooble, де щодня публікуються нові оголошення. Кількість вакансій, яка доходить до відмітки в 100 тисяч, є близькою до довоєнного рівня. Проте, є декілька проблем та тенденцій, які впливають на працевлаштування, які ми обговоримо нижче.

Які фактори змінюють український ринок праці?

Минулої осені основними труднощами були високий рівень безробіття, дефіцит робочих пропозицій та конкуренція у 17 людей на одну посаду. Наприкінці осені 2023 року кількість вакансій майже точно відповідає кількості незайнятого населення, але повстали наступні виклики:

  • Брак кваліфікованих кадрів – через масову внутрішню та зовнішню міграцію населення виникла нестача персоналу інженерно-технічних, робітничих, медичних спеціальностей.
  • Нерівномірний розподіл вакансій – у містах, в яких ведуться бойові дії, досі спостерігається високий рівень безробіття. Разом із тим, у західних областях, знайти роботу легше, адже кількість пропозицій зараз вище за довоєнну.
  • Нестабільний психологічний стан працівників – постійні ракетні атаки, фінансові втрати, напружений інфопростір стали причинами хронічної втоми та стресу серед українців.

У таких умовах компанії почали більше цінувати кожного фахівця та пропонують вибрати вакансію з віддаленою зайнятістю або в більш безпечних регіонах,наприклад пропонується робота Вінниця. На Jooble пропонуються вакансії для різних спеціальностей, наприклад, робота інспектор прикордонної служби. 

Актуальні тренди пошуку роботи: на що звертати увагу кандидатам? 

Разом з експертами компанії Jooble ми проаналізували останні вакансії та виділили ряд трендів:

  • Перехід до дистанційної роботи – задля забезпечення безпеки працівників та зниження витрат на офіси, компанії відкривають все більше віддалених вакансій.
  • Орієнтація на soft-skills – вирішальними при працевлаштуванні стають «м’які навички», як гнучкість, адаптивність, командна робота, комунікабельність.
  • Автоматизація процесів – компанії поступово впроваджують AI поступово для виконання рутинних процесів, що призводить до потреби у перекваліфікації певних працівників. 
  • Постійний розвиток – роботодавці шукають фахівців, які стабільно відвідують навчання та розширюють компетенції.

Задля мотивації працівників більшість компаній пропонують квартальні премії, доступи до корпоративних бібліотек, компенсації освітніх курсів, спортивних занять тощо.

Джерело: vitatv.com.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *