• Нд. Лип 21st, 2024

Gazeta.vn.ua

Останні Новини Вінниця

Дитині з Вінниці вперше в Україні видалили пухлину наднирника за допомогою робота-хірурга Da Vinci – VежA

ВідФролова Марія

Бер 14, 2024
Дитині з Вінниці вперше в Україні видалили пухлину наднирника за допомогою робота-хірурга Da Vinci – VежA


11:31

Become a Patron!

У Львові хірурги видалили пухлину наднирника за допомогою робота Da Vinci 4-річній Аліні родом з Вінниці. До сьогодні таких операцій у дітей із застосуванням цього робота-хірурга в Україні не виконувалось.

Як повідомляє Перше медичне об’єднання Львова, з минулого літа дівчинка бореться з тяжкою недугою. Спочатку в неї з’явився біль у животі та піднялася температура. Після звернення до лікарів дитині діагностували нейробластому 4 стадії – злоякісну пухлину нервової системи.

Зазначено, що у такому випадку пухлини можуть розвиватись в будь-якій ділянці симпатичної нервової системи. У Аліни вона локалізувалася в правому наднирнику. Тобто ендокринній залозі, яка відіграє важливу роль в обміні речовин. Пухлина сягала 15 сантиметрів.

Для її видалення тривалий період хірурги Дитячої лікарні Святого Миколая очікували етапу лікування, на якому операцію можна зробити за життєвими показами. Тому найперше Аліна пройшла хіміотерапію у Вінниці та Києві. Саме у столиці їй пересадили кістковий мозок. Власне, коли пухлина зменшилась до 5 сантиметрів, дівчинка з батьками приїхала до Львова.

За словами лікарів, метод видалення пухлини за допомогою робота Da Vinci більш точний та менш травматичний для дітей. Все тому, що операція відбувається через мінірозріз і вбудована мінідіагностична система дозволяє лікарям проводити “ювелірні” втручання.

Пухлину видалили повністю в межах здорових тканин. Операція минула з мінімальною крововтратою.

Так, вже на четверту добу після втручання Алінка повернулася додому, де продовжить лікування. У Вінниці вона проходитиме хіміотерапію. До спеціалістів у Львів дівчинка приїжджатиме на огляди раз на 3 місяці.

Фото – зі сторінки Першого медичного об’єднання у Львові у Facebook

Читайте також:
З лікарні імені Пирогова виписали жінку, якій вперше на Вінниччині провели трансплантацію печінки

Читайте також:
У вінницькій лікарні провели унікальну операцію з реконструкції та ендопротезування кісток обличчя за допомогою 3D-технологій

Читайте також:
До України на реабілітацію повернувся хлопчик, який постраждав внаслідок теракту 14 липня у Вінниці

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Джерело: vezha.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *