• Нд. Лип 21st, 2024

Gazeta.vn.ua

Останні Новини Вінниця

Де постригтись у Вінниці: безкоштовна соціальна перукарня

ВідФролова Марія

Чер 29, 2024
Де постригтись у Вінниці: безкоштовна соціальна перукарня

Де постригтись у Вінниці: безкоштовна соціальна перукарняДогляд за волоссям може здатися дуже простою та базовою процедурою. Втім, існують багато рекомендацій та практик, які допоможуть вам зменшити ступінь пошкодження та отримати кращий зовнішній вигляд. Надія Сироєдова, перукарка та стилістка, розповіла нашій редакції про найпоширеніші помилки в процесі догляду за волоссям та про способи їх уникнути.

Як правильно доглядати за волоссям — читайте в матеріалі «Бахмут.IN.UA»

Миття голови та укладання волосся це те, що систематично робить кожна людина. Проте, часто люди можуть допускати помилки у догляді, які шкодять здоров’ю волосся та його вигляду. Коректні процедури не займають багато часу та грошей. Головне в цьому процесі зрозуміти, як правильно доглядати за волоссям, щоб не нашкодити йому. 

Надія. Джерело: надане героїнею

Як правильно мити голову?

Правильний спосіб миття волосся допоможе вам завжди мати гарну зачіску. Відповіді на питання на кшталт “які засоби для догляду за волоссям обрати”, “як часто мити волосся” тощо, можна отримати після особистої консультації зі спеціалістами. Але існують конкретні рекомендації щодо миття волосся та послідовності дій у цьому процесі, які варто виконувати всім, не залежно від типу волосся та шкіри. 

Є рекомендована послідовність миття волосся, яке допоможе йому виглядати гарнішим. Джерело: відкриті джерела

«Якісь особливі рекомендації по догляду за волоссям можливо дати лише при особистому огляді та оцінки його стану. Проте, існує низка загальних правил, які я б радила виконувати всім людям. Вони не потребують багато часу. Потрібно лише не лінуватися та зберігати послідовність дій під час правильного догляду за волоссям. Це допоможе зберегти його здоровий та гарний вигляд,» – розповіла Надія

Надія рекомендує завжди мити голову два рази. На це не потрібно багато додаткового часу, а кінцевий результат буде того вартувати. 

«Перше, що необхідно робити, це мити двічі голову. Перший раз ми не можемо помити голову якісно, ми тільки розпушуємо захисний шар, який виробляє шкіра: пил, бруд та все інше, що ми на голові назбирали за час ходіння. Тобто, перше миття, це тільки підготовка вашої шкіри та волосся до промивання. Другий раз ви наносите шампунь і маєте більше піни. І вдруге ви вже ретельніше промиваєте волосся. Варто основну увагу приділяти миттю шкіри голови, а не основної довжини самого волосся. Також, бажано мити голову вниз головою. Адже в домашніх умовах ви так зможете ретельніше її промити. Під душем такого ж ефекту не буде і, в результаті, ви отримаєте прибитий до голови корінь», – радить Надія.

Треба мити волосся два рази, адже вперше ви тільки готуєте вашу шкіру голови до миття. Джерело: відкриті джерела

Надія розповідає, що після того, як ви двічі помили голову, обов’язково треба рушником прибирати зайву вологу. Потім треба нанести продукти за доглядом. Це може бути або кондиціонер, або маска. 

«Такі доглядові продукти та їх типи залежать від кожного конкретного клієнта та стану волосся. Якщо волосся пористе, густе, висвітлене, фарбоване, зіпсоване тощо, то  бажано наносити маску. Якщо волосся нефарбоване, тонке, то достатньо використовувати просто кондиціонер. Такі засоби треба наносити не на шкіру, а на довжину волосся. Відступаєте від шкіри десь сантиметрів 15, адже до цього це здоровий волос і він не потребує додаткового догляду. Після нанесення кондиціонера або маски можна додатково прочесати волосся, так ви рівномірно розподілите продукт. І після цього змиваємо», – розповідає Надія 

Після шампуню обов’язково використайте кондиціонер або маску для волосся. Джерело: відкриті джерела

 Надія не рекомендує ходити у рушнику понад 5 хвилин. Якщо волосся пересохне, то ви йому вже не зможете придати об’єм або укласти його. 

«Волосся, як пластилін. Воно звикає до вашої форми, яку ви зазвичай носите. Якщо ви ніколи не вкладали корінь об’ємно, то ви не зможете цього зробити не з першого, не з другого разу. Його треба навчити, що ви від нього хочете об’єму. Тому бажано після кожного миття голови просушувати його феном», – радить Надія.

Крім того, якщо залишати волосся висихати без фену, корінь буде прилипле до шкіри голови й та не буде «дихати». Навіть під час спеки, треба підсушити хоча б корінь, щоб він не був мокрий. Якщо корінь не дихає, він буде виглядати більш жирним та позбавленим об’єму. 

«Волоссю не подобається недбалість. Йому комфортніше, коли за ним хоча б мінімально доглядають. Тому мити правильно голову обов’язково для його гарного вигляду. Інколи, це навіть краще, ніж стрижка», – поділилася Надія.

Що робити, щоб волосся було здоровим та гарним

Надія розповіла, що волосся просто так поганим не буває. Воно від природи у людей гарне. Нездоровим волосся може стати з різних причин. В основному це стається через механічні пошкодження (укладки, фарбування) або проблеми зі здоров’ям. У другому випадку потрібно звернутися за консультацією до лікарів. Проте, щоб уникнути механічних пошкоджень треба правильно обирати способи сушіння, укладки волосся та засоби за його доглядом. 

Не захоплюйтеся прасками та плойками для волосся. Джерело: відкриті джерела

«Щоб уникнути механічних пошкоджень волосся, я завжди рекомендую своїм клієнтам не захоплюватися. Переважно це відбувається через праски та плойки для волосся. Фен теж може викликати пошкодження, але дуже рідко. Він не такий шкідливий.  В основному люди оброблюють праскою одну прядку по три-чотири рази. Це неправильно і завдає шкоди. Достатньо всього одного разу на прядку» – розповіла Надія.

Надія радить всім мати базовий комплект засобів для догляду за волоссям: шампунь, кондиціонер або маска та термозахист. Це три основних засоби, які мають бути у кожного. Все інше, якщо волосся безпроблемне, це додатковий догляд. Більшій кількості людей це не потрібно. 

Вам буде цікаво

Є основні три засоби для догляду за волоссям: шампунь, кондиціонер або маска та термозахист. Джерело: відкриті джерела

 Наразі реклама та магазини косметики пропонують нам придбати величезну кількість шампунів, бальзамів та кондиціонерів, які б могли вилікувати посічені кінчики. Надія каже, що такі засоби дійсно можуть допомогти, але тільки якщо ви їх придбаєте з-поміж професійної косметики. На жаль, мас-маркет з цією проблемою не допоможе впоратися. 

«Посіченими кінчики роблять неправильне фарбування та укладання. Часто такі проблеми бувають у людей, які фарбуються в блонд. Якщо неправильно перейти з темного у світлий колір, волосся стає дуже пошкодженим. Тоді маскою, шампунем та термозахистом не обійдешся, треба буде купляти додаткові засоби для догляду.» – розповіла Надія.

Поширенні помилки при фарбуванні волосся та як їх уникнути

Як і з порадами щодо правильного догляду за волоссям, більшість рекомендацій щодо фарбування можна давати людині після особистої зустрічі та огляду. Але й в цьому випадку існують основні правила, які підходять кожному. 

«Якщо ви хочете перейти з дуже темного кольору у світлий, то маєте розуміти, що це буде займати великий проміжок часу. Є основні тони з 1 до 10, де 1 це чорний, а 10 – блонд. Будь-які барвники висвітлюють тільки на 5 або 4 тони. Тому такі кардинальні зміни за один раз нереально зробити. В ідеалі треба 5-6 фарбування з поступовою зміною кольору, щоб перейти від чорного в блонд. За цей час волосся зможе адаптуватися до змін», – пояснює Надія.

Правильний підхід до фарбування волосся зменшить ризик виникнення механічних пошкоджень на ньому. Джерело: відкриті джерела

Надія також розповіла, що є фарба для коренів волосся, а є для довжини. Якщо вашою метою є зафарбовування сивини, то треба обирати окремий барвник виходячи з того, яке у вас відсоткове співвідношення сивого волосся до не сивого. 

«Якщо у вас 10 % сивини, то для цього є один барвник, якщо більше – то вже інший. Якщо у вас сивина на коренях, то треба фарбувати їх аміачною фарбою, адже вона найкраще зафарбовує сивину. На довжині волосся є більш зношене та слабке, і коли ви на довжину наносите аміачний фарбник, то колір вже буде інший, темніший, ніж ви очікували. А правильне фарбування це коли корінь темніше, ніж довжина. Якщо говорити професійною мовою, то довжина має бути завжди світліша хоча б на один тон. Тоді фарбування матиме гарний вигляд», – говорить Надія.

Надія говорить, що такий спосіб фарбування можна приміряти й для фарбування вдома, а не тільки в салоні. Люди часто наносять один і той самий фарбник на всю довжину та на корені. Замість цього, 1 см коренів профарбуйте окремо іншою фарбою. Через це вигляд волосся буде естетичнішим. 

Фото: «Бахмут.IN.UA»

Бахмут живе тут! Підписуйтесь на наш телеграм, тут завжди оперативні новини про місто, найсвіжіші фото та відео

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Джерело: bahmut.in.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *