• Ср. Лип 24th, 2024

Gazeta.vn.ua

Останні Новини Вінниця

У Житомирі планують оновити систему оповіщення про повітряну тривогу | Times ZT

ВідФролова Марія

Кві 19, 2024
У Житомирі планують оновити систему оповіщення про повітряну тривогу | Times ZT

У Житомирі планується впровадити нову, сучасну систему централізованого оповіщення населення про повітряну тривогу. Наразі місто використовує застаріле обладнання з експлуатації 1964 року, яке вже не є ефективним. В ході засідання виконавчого комітету, начальник управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Микола Дідківський заявив, що нова система буде повністю автоматизована та працюватиме навіть при відключенні світла. Вона також забезпечуватиме дублювання проходження сигналів, що є дуже важливим. Житомир повинен перейти на цю нову систему, щоб забезпечити автоматичне отримання сигналів у випадку надзвичайних ситуацій.

У Житомирі планують запровадити більш сучасну систему централізованого оповіщення населення про повітряну тривогу. Наразі місто використовує старе обладнання 1964 року випуску. 

Про це сьогодні, 17 квітня, під час засідання виконавчого комітету, розповів начальник управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Микола Дідківський.

За його словами, попри те, що всі підприємства намагаються якісно забезпечити роботу системи оповіщення, все ж, вона вже не така ефективна:

«У нас в місті станом на сьогодні діє система централізованого оповіщення, вона автоматична, і складається з 39-ти сирен. На сьогодні ми збільшили їх кількість, і зусиллями нашого управління, ТТУ, “Міськсвітла” та “Укртелекому”, нам вдається утримувати її в робочому стані, але обладнання, яке стоїть в нашій системі, 1964 року випуску. Враховуючи те, що в усій державі, це не лише у Житомирі, система не виконує свої функції в повному обсязі, зокрема, не забезпечує дублювання проходження сигналів. До речі, у нас був такий випадок, коли за межами нашого регіону були пошкоджені певні системи й 3 дні Житомир не отримував інформацію про ракетну небезпеку. На сьогодні у нас зафіксовано 958 спрацювань сирени».

Нова система працюватиме навіть в умовах відключення світла, а також буде повністю автоматизована.

«Якщо Житомир навіть маючи стару систему, не перейде на нову, яку будує держава, відповідно до розпорядження Кабміну, ми не зможемо під’єднатись і забезпечити автоматичне отримання сигналів. Нова система надзвичайно потужна, вона буде вже забезпечувати дублювання проходження сигналів, вона буде повністю автоматизована. І навіть при відсутності світла, що є для нас на сьогоднішній день дуже важливим, бо у нас всі сирени від 380 вольт, крім того, у нас має бути підведена лінія «Укртелекому» по якій надходить сигнал, для того, щоб запустити сирену. То в майбутньому нові системи будуть працювати без цього, вони будуть повністю автоматизовані та забезпечені дублюванням», – додав Микола Дідківський.

Нагадаємо, українців закликають економити електроенергію.

Джерело: times.zt.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *