• Ср. Лип 24th, 2024

Gazeta.vn.ua

Останні Новини Вінниця

Чи можуть працювати заклади міста під час повітряної тривоги – Перший Житомирський

ВідФролова Марія

Тра 4, 2024
Чи можуть працювати заклади міста під час повітряної тривоги – Перший Житомирський

В статті розглядається питання роботи закладів і магазинів під час повітряної тривоги в Україні, зокрема в Житомирі. Незважаючи на відсутність чітких норм і правил щодо цього питання, певні заклади продовжують працювати навіть під час тривоги. У статті наведено думки житомирян щодо цього питання та питанням було звернутося до поліції для отримання відповіді. Зазначається, що заклади, які не можуть функціонувати як укриття і при цьому створюють загрозу, можуть бути піддані перевірці і вжиті до них відповідні заходи згідно з законодавством.

Після 24 лютого 2022 року в Україні не з’явилося жодних нових постанов чи норм щодо того, як діяти під час повітряних тривог. Навіть після того, як 27 червня 2023 року російські військові обстріляли торговельний центр у Кременчуці, де загинули двоє та отримали поранення 20 цивільних, універсальних правил щодо роботи магазинів так і не уклали.
В Житомирі попри реальну небезпеку ракетних ударів та дронів камікадзе, частина закладів та магазинів продовжують працювати у повітряну тривогу. Що думають з цього приводу житомиряни, та чи мають працювати заклади під час повітряної тривоги ми запитали у представників поліції.

“Відповідно до розпорядження голови ради оборони Житомирської області від 30 червня 2022 року номер 56 під час повітряної тривоги обмежено роботу торгово-розважальних закладів, магазинів, супермаркетів та інших об’єктів з масовим перебуванням громадян. У нас є окремі заклади, які розташовані в підвалах, і навіть ці підвальні приміщення визнані як тимчасові укриття і часто використовуються громадянами у разі отримання сигналу оповіщення про повітряну тривогу. Оскільки у таких закладах неможливо працювати як укриття під час тривоги, а також вони працюють насамперед для того, щоб забезпечити безпеку життя та здоров’я громадян, то очевидно, що в разі роботи таких закладів під час тривоги та вчинення дій, що становлять загрозу для життя та здоров’я громадян, громадяни можуть телефонувати на номер 102 та повідомляти про це. Поліція проведе перевірку і буде вжито до відповідних заходів адміністративного або кримінального кодексу. У межах своєї компетенції буде проведена перевірка”, – розповіла начальниця відділу управління превентивної діяльності ГУНП у житомирській області, Наталія Гончарук.

Підписуйтесь на «Перший Житомирський» у соцмережах:
Telegram
Facebook
Instagram
YouTube
TikTok

Джерело: 1.zt.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *