• Нд. Лип 21st, 2024

Gazeta.vn.ua

Останні Новини Вінниця

Удари з повітря: на Вінниччині чули звуки вибуху

ВідФролова Марія

Лют 10, 2024
Удари з повітря: на Вінниччині чули звуки вибуху

Сирени залунали на Вінниччині ще о 23:16. У Повітряних силах одразу попередили, що є загроза застосування ударних БпЛА з південного напрямку.

Детальніше про загрозу Росіяни запустили з мису Чауда “Шахеди”: повітряні тривоги ширяться Україною

Тривога – у кількох регіонах України

Приблизно через годину після оголошення тривогу Повітряні сили опублікували важливе повідомлення: “Вінниця, перебувайте в укриттях”. За кілька хвилин після цього, о 00:16, в області почули звуки вибуху. Ймовірно, відпрацювала ППО. Втім, офіційної інформації про це наразі ще не було.

Ударні БпЛА рухаються у північно-західному напрямку. Загроза для Вінницької області. Залишайтеся в укриттях,
– наголосили у ЗСУ о 00:34.

Станом на 01:00 повітряна тривога триває у таких областях:

  • Хмельницька;
  • Вінницька;
  • Одеська;
  • Черкаська;
  • Кіровоградська;
  • Миколаївська;
  • Херсонська;
  • Луганська (з 4 квітня 2022 року).

Згодом, о 1:00, повідомили й про загрозу застосування балістичного озброєння для Полтавської та Дніпропетровської областей. Приблизно у цей самий час з’явилася інформація по повторні звуки вибухів на Вінниччині.

“До відбою повітряної тривоги перебувайте в укритті. Ворог завдає ударів з повітря. Сили оборони та всі служби області працюють”, – заявили в ОВА.

Пізніше у Калинівській міській раді заявили про прильоти. “Зберігайте спокій. До закінчення тривоги – всі в укриттях. Міський голова на місці подій. Нічого не коментуйте у соціальних мережах та не виставляйте фото”, – закликали там.

Росіяни запустили “Шахеди” з Криму

Близько 20:20 у Повітряних силах повідомили, що зафіксували запуск ударних БпЛА з району полігону Чауда (на однойменному мисі), що у Криму. Мовиться одразу про кілька груп дронів.

Де у Криму розташований мис Чауда: дивіться на карті

Росія продовжує показувати свої воєнні амбіції, запускаючи ударні безпілотні літальні апарати (БпЛА) з мису Чауда, розташованого в Криму. Ця дія спричинила тривогу в Повітряних силах України, які одразу попередили населення про загрозу застосування ударних БпЛА українській території.

Оголошена повітряна тривога та заклик перебувати в укриттях на Вінниччині створюють напружену ситуацію в регіоні. Українські Збройні Сили наголосили на загрозі для Вінницької області та зазначили, що ударні БпЛА рухаються у північно-західному напрямку. Також зазначено, що повітряна тривога оголошена у кількох інших областях, зокрема Хмельницькій, Одеській, Черкаській, Кіровоградській, Миколаївській, Херсонській та Луганській.

Наразі немає офіційної інформації про вибухи та можливі пошкодження на Вінниччині, але встановлено, що о 1:00 годині було повідомлено про повторні звуки вибухів у цьому регіоні. Органи влади закликають населення зберігати спокій, перебувати в укриттях та утриматися від поширення неточної інформації у соціальних мережах.

Ситуація стабільно погіршується і на Дніпропетровщині та Полтавщині, де також з’явилася загроза застосування балістичного озброєння. Це ще більше поглиблює загальну неспокійну атмосферу в Україні та підкреслює необхідність посилення оборонних заходів.

Для України це є запеклою реальністю, яка вимагає негайних дій для забезпечення безпеки населення та захисту територіальної цілісності. Кримський конфлікт став гострою проблемою на міжнародній арені і справно керований воєнний потенціал Російської Федерації продовжує загрожувати суверенітету України.

Очевидно, що конфлікт може набути ще більш загостреної форми в майбутньому, залежно від дій обох сторін. Потреба в солідарності та підтримці від світової спільноти в стомлюючому боротьбі за мир та стабільність у регіоні стає все важливішою. У зусиллях вирішення конфлікту треба зосередитися на дипломатичних переговорах та пошуку мирного розв’язання. Проте, реалістичність ситуації нагадує, що Україна повинна бути готова до будь-яких можливих подальших розвитків ситуації.

Аналізуючи ситуацію, можна зробити висновок, що конфлікт має потенціал погіршитися та стати більш масштабним. Це може призвести до подальшого ескалації конфлікту та загострення суперечок між країнами і регіонами, а також до збільшення людських страждань і гуманітарної кризи. З урахуванням досвіду попереднього конфлікту в Україні, варто шукати шляхи для запобігання подальшому насильству та знаходити політичні рішення, які будуть впливати на безпеку та стабільність в регіоні.

Крім того, потрібно зосередитися на питаннях, пов’язаних з мирним врегулюванням конфлікту, та сприяти дипломатичним переговорам між Україною та Росією. Міжнародна спільнота має прийняти свою роль у підтримці миру та жагти до пошуку дипломатичного вирішення. Зрозуміло, що процес врегулювання не буде легким, але варто зв’язати всі зусилля для забезпечення тривалого миру в Україні та регіоні.

Джерело: 24tv.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *