• Вт. Лип 16th, 2024

Gazeta.vn.ua

Останні Новини Вінниця

Повітряна тривога в понад 36 годин на Харківщині

ВідФролова Марія

Лип 10, 2024
Повітряна тривога в понад 36 годин на Харківщині

У статті обговорюється тривалість повітряної тривоги на Харківщині, яка тривала понад 36 годин. Мер Харкова поділився статистикою, що більше 169 сигналів повітряних тривог було отримано протягом червня. Наскільки складною та нестабільною є ситуація у регіонах, таких як Липецька та Вовчанська громади, де тривають тривоги вже 58 діб. Описується також стан бойових дій на півночі Харківської області, де українські військові стримують російські підрозділи. Крім цього, зазначається, що Харківщина знаходиться на другому місці в Україні за кількістю оголошених повітряних небезпек.

Повітряну тривогу на Харківщині оголосили ще 7 липня о 14:27, а закінчилась вона о 03:15 9 липня. Таким чином тривога тривала 36 годин та 47 хвилин.

Це видно на мапі тривог.

Повітряна тривога в понад 36 годин на Харківщині
Повітряна тривога в понад 36 годин на Харківщині / Скріншот: Мапа повітряних тривог

Раніше мер Харкова Ігор Терехов поділився статистикою, відповідно до якої 169 сигналів повітряних тривог протягом понад 460 годин почули харківʼяни за червень. А загроз обстрілу міста виявилося понад 40, а реальних ударів по Харкову — 22.

Якщо ж подивитися на окремі громади області у цій же системі, то, станом на 9 липня, вже 58 діб тривають тривоги у Липецькій та Вовчанській громадах — їх оголосили ще 12 травня.

А ситуація у цих регіонах лишається складною та нестабільною. Відтоді, як Росія розпочала нову хвилю наступальних дій на півночі Харківської області 10 травня 2024 року, коли російським військовим вдалося прибитися з території Бєлгородської області – на двох ділянках Харківщини: в сторону Глибокого та Лук’янців і одночасно в напрямку Вовчанська. Однак армії РФ не вдалося реалізувати «харківську операцію». Українські військові стримують російські підрозділи, заявив Володимир Зеленський. Бої тривають.

Нагадаємо, попередній антирекорд з тривалості повітряної тривоги на Харквщині тривав 22,5 години. Крім того, за інформацією з мапи повітряних тривог, область — на другому місці серед усіх регіонів України за кількістю оголошених повітряних небезпек. На першому — Донеччина.

Читайте також

Якщо ти знайшов помилку, виділи потрібний фрагмент та натисни Shift + Enter.

Джерело: gwaramedia.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *