• Ср. Лип 24th, 2024

Gazeta.vn.ua

Останні Новини Вінниця

Повітряна тривога у Харкові у травні тривала загалом 20 діб – мер

ВідФролова Марія

Чер 11, 2024
Повітряна тривога у Харкові у травні тривала загалом 20 діб – мер

У статті розповідається про тривалу повітряну тривогу, яка тривала 20 днів у Харкові у травні. Місто зазнало 76 обстрілів з боку РФ, поранені та загиблі люди. Міський голова Ігор Терехов виступив на Міжнародній конференції з питань відновлення України і попросив підтримки у міжнародних фінансових партнерів та організацій для допомоги місту у відновленні енергопостачання та теплопостачання. Місто також працює над генеральним планом розвитку на 50-100 років, щоб привабити інвесторів. Конференція відбувається у Берліні і залучає лідерів країн, керівників відомств та представників бізнесу.

Повітряна тривога у Харкові у травні тривала загалом 20 діб, за місяць місто зазнало 76 обстрілів з боку РФ.

Про це сказав на Міжнародній конференції з питань відновлення України (Ukraine Recovery Conference – URC2024), яка проходить у Берліні 11-12 червня, міський голова Ігор Терехов, передає Укрінформ.

«Сьогодні ми говоримо про відбудову, звісно, ми потребуємо інвестицій. Так, нам всім потрібно об’єднатися, щоб Україна стала потужною державою. Але йде війна, гинуть люди. І Харків кожного дня втрачає людей. У травні ми пережили 76 обстрілів російських агресорів. 193 повітряних тривоги лунали у травні, а це, уявіть собі, 20 діб. І незважаючи на всі ці жахи, місто живе та працює. Наші діти вчаться. Так, не від гарного життя ми будуємо підземні школи. Нам потрібне найсучасніше ППО. Для нас найголовнішим сьогодні є питання безпеки», – сказав Терехов.

Він нагадав, що російськими ударами знищені всі об’єкти електрогенерації, зруйновані ТЕЦ.

«Ми не маємо жодного кіловата власної генерації. І тому спільно з урядом було прийнято таке відповідальне рішення, що ми потребуємо децентралізації енергопостачання, теплопостачання і водопостачання. І нам потрібна допомога наших міжнародних фінансових партнерів, міжнародних організацій. Для нас це життєво необхідно, це життя людей. Бо взимку у нас буде мінус 20», – сказав Терехов.

Він наголосив, що є план дій, який втілюється, кошти виділяє місто та уряд.

Читайте також: Росіяни вдарили авіабомбами по Харкову, двоє поранених

За словами Терехова, фахівці продовжують працювати над генеральним планом Харкова, який визначить подальший розвиток на 50-100 років.

«Це економічна модель міста Харкова. Це, звісно, архітектура, відбудова, це індустріальні парки, наукові парки. Уже сьогодні, незважаючи на те, що йде війна, нам потрібно презентувати наші плани, щоб інвестори брали ці інвестиційні проєкти, аналізували, бо на це потрібен певний час, і для себе приймали рішення», – сказав міський голова.

Як повідомлялося, 11 червня у Берліні відбувається міжнародна конференція з відновлення України, в якій беруть участь лідери кількох європейських країн, керівники зовнішньополітичних відомств, представники європейського бізнесу та промисловості.

Фото архівне

Джерело: ukrinform.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *