• Нд. Лип 21st, 2024

Gazeta.vn.ua

Останні Новини Вінниця

Нескінченні тривоги і підземна школа. Чим живе Харків

ВідФролова Марія

Тра 27, 2024
Нескінченні тривоги і підземна школа. Чим живе Харків

У статті представлена історія життя дітей, які навчаються в підземній школі у Харкові, в умовах повномасштабного російського вторгнення. Вона охоплює такі теми, як пошкодження міської інфраструктури внаслідок обстрілів, адаптація шкіл до умов війни, емоційний стан дітей, які живуть у постійному стресі, та рішення родин виїхати або залишитися в місті. Стаття надає переконливий огляд життя дітей у Харкові під час війни і показує міцність міста та його мешканців, які не здаються в обличчя небезпеки.

У Харкові тривають пошуки та ідентифікація тіл загиблих від двох керованих авіабомб, скинутих РФ на будівельний гіпермаркет у минулу суботу, 25 травня. Наразі відомо про 16 загиблих, 44 поранених і сімох зниклих безвісти.

Кореспондентка DW працювала у Харкові тиждень тому. Тоді там тривала одна з найдовших повітряних тривог – понад 16 годин. Вночі було неможливо виспатись – місто атакували ракети і ударні дрони. Але на ранок 9-річний Сашко прокинувся без будильника. Зробив зачіску, поснідав і пішов до школи. Вперше за понад два роки, відколи триває повномасштабне російське вторгнення.

Навчання на глибині шести метрів

“Справжній дзвоник! – вигукує вчителька Наталя Швець, звертаючись до третьокласників, коли вони всідаються за парти. – Я вас всіх вітаю у підземній школі!”.

У класі 11 дітей, усі вбрані у вишиванки. Ще дев’ятеро підключились онлайн з-за кордону. Наталя радіє цій зустрічі не менше за дітей. Востаннє вона бачила їх вживу 23 лютого 2022 року. “А вже зранку ми чули вибухи, – згадує вчителька. – Хтось намагався бігти від війни. А хтось ще думав, що ми будемо працювати – один у одного питав, що робити з уроками”.

To view this video please enable JavaScript, and consider upgrading to a web browser that supports HTML5 video

Джерело: dw.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *