• Пт. Лип 19th, 2024

Gazeta.vn.ua

Останні Новини Вінниця

Атака “Шахедами” і Х-22, загроза “Калібрів” на Півдні: що відбувалося під час повітряної тривоги

ВідФролова Марія

Лют 20, 2024
Атака “Шахедами” і Х-22, загроза “Калібрів” на Півдні: що відбувалося під час повітряної тривоги

Уже о 7:17 тривогу скасували у всіх областях України. Цього разу спочатку про загрозу з неба попередили мешканців Києва. Через кілька хвилин карта повітряних тривог продовжила “червоніти”. Причиною цього став зліт Ту-22М3, який є носієм ракет Х-22.

Читайте також Була загроза ракетних ударів: у Києві та низці областей лунала повітряна тривога

Що відомо про повітряну тривогу

випустили 36 “Шахедів” та 6 крилатих ракет “Калібр”. Останні могли запустити з фрегата “Адмірал Ессен”, а дрони – з району полігону Чауда, що у тимчасово окупованому Криму.

 • Сили та засоби ППО знищили всі шість “Калібрів”. Також вдалося збити 31 дрон-камікадзе “Шахед” і один розвідувальний БпЛА.
 • Додають, що “Калібри” та більшість “Шахедів” знищили на Півдні – в Одеській і Миколаївській областях. Решту уражених дронів-камікадзе збили над Донеччиною, Харківщиною та Дніпропетровщиною.
 • Уже о 7:17 тривогу скасували у всіх областях України. Цього разу спочатку про загрозу з неба попередили мешканців Києва. Через кілька хвилин карта повітряних тривог продовжила “червоніти”. Зліт Ту-22М3, який є носієм ракет Х-22, викликав це спостереження.

  Варто зазначити, що ракетна система Х-22 є однією з найпотужніших та небезпечних систем ракетного удару на сучасних військових літаках. Вона має дальність польоту до 600 кілометрів і здатна проникнути через будь-яку систему ППО. Тому, зліт такого літака та наявність ракет Х-22 є серйозною загрозою для будь-якої потенційної цілі.

  Згідно з інформацією, в жодному разі не можна недооцінювати загрозу, яку становлять ці ракетні системи. Розміщення вар’ята такого рівня на тимчасово окупованому Криму є прикладом того, як Росія продовжує підтримувати та посилювати свою військову агресію проти України.

  Проте, країна зуміла виявити прикладну силу та ефективність своїх сил та засобів ППО, забезпечуючи повне знищення шістьох ракет “Калібр” та 31 дрона-камікадзе “Шахед”. Зауважується, що більшість “Шахедів” були збиті на Півдні України, що може свідчити про активну оборонну діяльність в цьому регіоні.

  Проте, ще залишається питання щодо успішності анти-ракетної оборони в інших частинах країни, таких як Донеччина, Харківщина та Дніпропетровщина. Ці території були піддаються атакам дронів-камікадзе, тому запитання щодо можливостей ППО в цих регіонах залишаються відкритими. Важливо продовжувати розробку та вдосконалення анти-ракетних систем, щоб забезпечити ефективну оборону країни у всіх її частинах.

  Джерело: 24tv.ua

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *