Зеленський вніс до парламенту законопроєкт про корінні народи

Президент Володимир Зеленський вніс на розгляд Верховної Ради законопроєкт про корінні народи. Проєкт закону визначений як невідкладний.

Про це інформує Офіс глави держави.

“Сьогодні я вношу на розгляд парламенту невідкладний законопроект про корінні народи. Впевнений, що у стислі терміни депутати розглянуть і закріплять статус корінних народів України, зокрема кримських татар, і нарешті зроблять те, що відкладали 30 років вісім скликань Верховної Ради і всі попередні президенти”, — сказав Зеленський.

За словами президента, затверджена у березні цього року Стратегія деокупації Криму визначає як пріоритет відновлення й забезпечення прав кримських татар як корінного народу.

У документі йдеться про забезпечення розвитку етнічної, культурної, мовної та релігійної самобутності корінних народів. 

Текст документа на сайті Верховної Ради наразі відсутній. У попередній редакції проєкту передбачалося визначення, що корінний народ — це спільнота, етногенез якої відбувся на території в межах сучасних кордонів України, яка становить етнічну меншість в складі її населення і не має власного державного утворення за межами України.

Відповідно до цього пропонувалося встановити, що корінними народами в Україні є кримські татари, караїми, кримчаки. Проти такого визначення виступали румунська і угорська спільноти, які компактно проживають у деяких районах Буковини та Закарпаття. Вони теж претендували на отримання статусу корінних народів.

Раніше Володимир Зеленський у річницю депортації кримськотатарського народу заявив, що Україна робить усе для повернення Криму.

Підписуйтесь на наші канали у Telegram та Viber.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *