Зеленський провів телефонну розмову з президенткою Естонії: про що говорили

Президент України Володимир Зеленський провів телефонну розмову з президенткою Естонської Республіки Керсті Кальюлайд.

Про це повідомляє офіс глави держави.

Зеленський наголосив на необхідності міжнародної координації зусиль для протидії пандемії коронавірусу та боротьби з її наслідками, зокрема в економічній та соціальній сферах.

“Знаю, що днями Естонія організувала онлайн-хакатон з пошуку цифрових рішень для боротьби з пандемією COVID-19. Ця інноваційна ініціатива щодо “цифрового” реагування на сучасні виклики є вчасною та корисною. Переконаний, вона знайде підтримку і в Україні”, – сказав Зеленський.

Своєю чергою Кальюлайд привітала Зеленського з реформами, які просуваються попри поширення коронавірусу, особливо з ухваленням закону про ринок землі. Вона висловила сподівання на успішний розгляд законопроєкту про банківську діяльність та зауважила, що Естонія бачить поліпшення бізнес-клімату в Україні, покращення у роботі правової системи та значне зменшення корупції на вищому рівні.

Президентка Естонії також зазначила, що інвестори країни зацікавлені в українських проєктах.

Зеленський також подякував за традиційну підтримку з боку Таллінна суверенітету й територіальної цілісності нашої держави, передусім у контексті непостійного членства Естонії у Раді Безпеки ООН у 2020-2021 роках.

Співрозмовники підтвердили важливість збереження санкцій ЄС щодо Росії до повного відновлення територіальної цілісності України, а також погодилися з неприпустимістю штучного використання пандемії коронавірусу для політичних цілей.

Очільники держав обговорили заходи політичного діалогу на найближчу перспективу, а також підготовку до Другого цифрового форуму Україна – Естонія, який планується провести восени цього року в Києві.

“Діджиталізація, електронне урядування, кібербезпека є пріоритетними сферами співпраці між Україною та Естонією. Сподіваюся привітати вас у Києві восени, під час Другого цифрового форуму, та обговорити прогрес нашої співпраці”, – зазначив Зеленський.

Раніше Зеленський провів телефонну розмову із державним секретарем США Майком Помпео щодо протидії новому коронавірусу. Український лідер сподівається на додаткові кредитні гарантії.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *