Зеленський підписав законопроєкт про збільшення штрафів за спалювання трави у 18 разів

Президент України Володимир Зеленський підписав законопроєкт “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з метою збереження навколишнього середовища (щодо посилення відповідальності за дії, спрямовані на забруднення атмосферного повітря і знищення або пошкодження об'єктів рослинного світу).

Про це повідомляється на сайті Верховної Ради.

Зазначимо, згідно з документом, в Україні каратимуть за підпали – знищення або пошкодження лісових масивів, зелених насаджень навколо населених пунктів, вздовж залізниць, а також стерні, сухих дикоростучих трав, рослинності або її залишків на землях сільськогосподарського призначення вогнем чи іншим загальнонебезпечним способом – штрафами від 91800 до 153000 гривень.

Також підняли штрафи за забруднення або іншу зміну природних властивостей атмосферного повітря шкідливими для життя, здоров'я людей або для довкілля речовинами, відходами або іншими матеріалами промислового чи іншого виробництва внаслідок порушення спеціальних правил, якщо це створило небезпеку для життя, здоров'я людей чи для довкілля – 30600-61200 гривень.

Нагадаємо, 8 квітня, під час засідання Кабінету міністрів урядовці підтримали законопроєкт, який збільшує штрафи за підпал сухостою до понад шести тисяч гривень для громадян і для посадовців до 17 тисяч гривень. Очільник уряду наголосив, що щороку в Україні громадяни попри заборони і застереження спалюють траву. А це призводить не лише до пожеж, а й забруднює повітря, що безпосередньо впливає на здоров'я.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *