Зеленський підписав закон про підтримку культури, туризму і бізнесу на карантині

Президент Володимир Зеленський 13 липня підписав закон про підтримку культури, креативних індустрій, туризму, малого та середнього бізнесу. Документ має на меті допомогти культурі вижити в умовах карантину. 

Про це йдеться на сайті президента. 

“Креативні індустрії, заклади культури – серед тих, хто найбільше постраждав від карантину. Адже їхня діяльність зупинилася майже повністю, й зараз вони живуть у цілковитій невизначеності”, – заявив Зеленський. 

Закон № 692-IX “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо державної підтримки сфери культури, креативних індустрій, туризму, малого та середнього бізнесу у зв'язку з дією обмежувальних заходів, пов'язаних із поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)” Верховна Рада ухвалила в другому читанні 16 червня. 

Відповідно до закону зменшується плата за оренду майна за вимогою наймача закладу культури. Також документ поширює держпідтримку кінематографії у формі надання державної субсидії на розвиток кінопроектів, яка може бути в обсязі до 100% включно із загальною кошторисною вартістю.

Інші зміни, які передбачає новий законопроєкт:

Розширення застосування грантової системи державної допомоги для інституційної та індивідуальної підтримки у сфері культури, креативних індустрій та туризмі.
Гранти на підтримку видаватимуться через Український культурний фонд, Держкіно, Інститут книги, агенції з туризму тощо.
Виділені кошти не будуть оподатковуватися та є безповоротними.
Законом буде введена низка полегшень на час карантину та до кінця року. 

Нагадаємо, міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко розповів, що 1 млрд гривень, який Кабмін нещодавно виділив для сфери культури та креативних індустрій, недостатньо. Він також зазначив пріоритетні напрямки, фінансування яких держава має збільшити на 50%. 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *