"Він втратив підтримку Заходу": експерт прокоментував можливе призначення Саакашвілі в уряд

Призначення колишнього президента Грузії Міхеіла Саакашвілі в український уряд навряд чи стане правильним рішенням через його авантюризм та конфліктність.

Про це у коментарі ТСН.ua розповів професор Києво-Могилянської академії, науковий директор Фонду “Демократичні ініціативи” Олексій Гарань.

“Я чесно кажучи шокований цією ідеєю. Тому що головна причина полягає в тому, що Саакашвілі під час перебування на посаді голови Одеської ОДА показав, що він не готовий займатися конкретною клопіткою роботою, шукати політичну підтримку, створювати базу підтримки необхідних реформ. Замість цього він займався поїздками по регіону, тобто займався просто звичайним піаром. І він також порушував етику державного службовця, тому що будучи сам держслужбовцем, він при цьому займався нищівною критикою прем’єр-міністра. А це було пряме порушення функцій державного службовця”, – пояснює він.

За словами експерта, дії Саакашвілі після його звільнення були справжніми діями авантюриста – незаконний прорив державного кордону України, а також дестабілізація ситуації в центрі Києва із наметовим містечком. Ще одним негативним аспектом є те, що Саакашвілі втратив підтримку Заходу щодо реформ.

“Більше того ми можемо сказати, що Саакашвілі зараз не має належної репутації на Заході, тобто якщо раніше у нього була репутація реформатора, і що він в Грузії, принаймні на початку свого президентства дійсно робив реформи, які підтримував Захід, то потім він цю підтримку втратив. І зараз до нього немає ставлення, як до реформатора”, – зазначив Гарань.

Він також розповів, що ситуація в Україні не схожа на ситуацію в Грузії, де Саакашвілі мав партійну більшість та міг діяти жорстко без жодних компромісів.

“На посаді глави ОДА Саакашвілі не зрозумів, що йому потрібно думати про розширення цієї бази підтримки, йому треба шукати компроміси, йому треба переконувати інших, тому що Україна – не Грузія… Для мене це рішення дуже дивне. Я не думаю, що воно спрацює в плюс. Якщо все це підтвердиться, то я не думаю, що це спрацює в плюс ані Шмигалю, ані Зеленському”, – підкреслив експерт.

Нагадаємо, у “Слузі народу” повідомили ТСН.ua, що лідера українського “Руху нових сил” Міхеіла Саакашвілі можуть призначити віцепрем’єром із питань реформ. Сам Саакашвілі підтвердив, що отримав пропозицію від президента України Володимира Зеленського стати віцепрем'єром з питань реформ. Політик зауважив, що пов’язує з командою Зеленського великі надії для України і готовий працювати у непростий час, коли на країну чекає дуже складний період.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *