В ЄС вимагають негайного звільнення незаконно засуджених сімох кримських татар в Росії

Європейський союз закликає Росію звільнити всіх незаконно затриманих і засуджених кримських татар, яким Ростовський “Південний окружний суд” (РФ) присудив щонайменше 13 років колонії суворого режиму. В ЄС не визнає вивезення мешканців незаконно анексованого півострову до російських судів і очікує, коли РФ припинить чинити тиск на кримських татар.

Про це заявив речник ЄС із зовнішньої політики Петер Стано.

“Європейський Союз не визнає застосування російського законодавства в Криму і місті Севастополі, оскільки це суперечить міжнародному праву, а також передачу громадян України з Криму до судів в Росії. ЄС закликає Росію скасувати ці рішення і негайно звільнити всіх незаконно затриманих українців”, – йдеться в заяві ЄС.

В Євросоюзі додали, що очікують, що Росія припинить тиск на кримськотатарську громаду. На півострові мають бути гарантовані міжнародні стандарти прав людини. Та наголосили на своїй непохитній підтримці суверенітету України.

“Європейський Союз непохитно підтримує незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України в межах її міжнародно визнаних кордонів”, – сказано в повідомленні.

Нагадаємо:

110 років на сімох”: у РФ засудили кримських татар до колонії суворого режиму 
Посольство США в Україні засудило невиправдане ув'язнення кримських татар в Росії  

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *