У законопроєкт про неповернення банків ексвласникам внесли 16 тисяч правок: коли Рада розгляне документ

Законопроєкт про банки, в який нардепи запропонували 16 тисяч правок, розглянуть на засіданні фінансового комітету у вівторок. Утім, лише на початку травня документ, на ухваленні якого наполягає МВФ, може потрапити у сесійну залу. Що кажуть прибічники і противники законопроєкту — у сюжеті ТСН.19:30.

Законопроект про неповернення банків колишнім власникам може потрапити до сесійної зали на розгляд за кілька тижнів. Учора про документ говорили на засіданні фракції “Слуга народу”. Втім, кажуть, ще до розгляду у залі депутати мають спочатку внести зміни до регламенту і дозволити голосувати за пришвидшеною процедурою.

Закон про неповернення банків колишнім власникам депутати проголосували у першому читанні 30 березня. Він передбачав заборону оскарження націоналізації та приватизації, а власникам залишав лише право на грошову компенсацію. Утім, згодом опоненти закону запропонували 16 тисяч правок, а тому цим фактично заблокували розгляд. Дії свої пояснили тим, що чимало вимог нібито порушують права власників банків.

“Непрозоро прописані процедури переведення банку до категорії неплатоспроможності. Уміщені ці терміни. У законопроекті є цікаве положення про те, що Нацбанк консервативним способом буде визначати – це проблемний банк або не проблемний. А яким консервативним способом? Не зрозуміло”, – каже нардеп Антон Поляков.

Інші ж автори правом були певні, що законопроєкт фактично амністує будь-які дії Нацбанку, зокрема, і незаконні. Своєю чергою, прихильники документу навпаки певні, що він лише посилить фінансову стабільність фінансової системи. Його, мовляв, підтримали ряд банківських асоціацій. Крім того, Міжнародний валютний фонд ставив як головну умову надання чергового кредиту.

“Неприйняття цього закону відстрочує виконання програми і надходження перших траншів. Співпраця з МФВ потрібна не лише, щоб отримати транші, але і щоб співпрацювати із іншими установами, які орієнтуються на позицію фонду”, – каже економіст Андрій Новак.

Аби розглянути 16 тисяч правок за повною процедурою Раді знадобиться від 6 до 12 місяців. Тому у фінансовому комітеті Ради заговорили, що можуть використати спрощену процедуру. Правки збирають у таблиці і розглядатимуть блоками. 

Експерти ж натомість твердять, що такий розгляд може стати підставою для оскарження законопроєкту. “Такі законопроєкти як цей, як земельний, мають проходити обговорення із фінансовими, іншими профільними організаціями. Парламент має детально розглядати його кілька місяців, а не за кілька годин”, – каже експерт з економічних питань Всеволод Степанюк.

У самій Верховній Раді питання прискореного розгляду планували винести на позачергове засідання уже завтра. Втім, сьогодні ряд видань повідомило, що голосів за зміни начебто не вистачає. Саме засідання може відбутися уже в четвер.

Кореспондент ТСН Олександр Романюк.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *