У держбюджеті вдалося відстояти 1,5 млрд грн на розвиток ОТГ – Олег Кулініч 

Про це у своєму виступі заявив народний депутат, голова депутатської групи “Довіра” Олег Кулініч. 

“Завдяки наполяганням нашої групи сьогодні на останньому засіданні Комітету з питань бюджету вдалося відстояти 1,5 млрд грн коштів на розвиток об’єднаних територіальних громад. Територіальні громади є сьогодні найближчими до людей і вони перші оперативно реагують по всім кризовим питанням, в тому числі –  і по всім питанням, пов’язаним з протидією коронавірусу. І група “Довіра” виступає за закінчення реформи децентралізації вже в цьому році”, – зазначив Кулініч. 

Він також додав, що прийнятим сьогодні законом вводиться заборона нарахування пені та штрафів комунальним підприємствам централізованого водопостачання та водовідведення, а також теплопостачання. 

“Ми мали величезну кількість звернень від Асоціації міст України з приводу нарахування пені та штрафів на комунальні підприємства, які забезпечують життєдіяльність міст в період пандемії. А це все – також питання місцевого самоврядування”, – пояснив Олег Кулініч.

Зі слів голови депутатської групи “Довіра”, позитивними моментами в фінальному варіанті закону також є те, що в місцевих бюджетах залишається акциз на пальне; практично в повному обсязі лишаються кошти на ремонт та реконструкцію доріг; а також в бюджеті залишається 4 млрд гривень на підтримку аграрної галузі, яка є базовою для української економіки. 

За рахунок змін до Держбюджету вдасться також здійснити додаткові виплати пенсіонерам, збільшивши розмір Пенсійного фонду на 30 млрд грн.

Нагадаємо, сьогодні під час позачергового засідання ВРУ ухвалила в цілому проект закону №3279-д “Про внесення змін до Державного бюджету України на 2020 рік”. 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *